Zadanie 2-9 Dzieci z przedszkola wybrały się z Panią na kręgle. Ani udało się przewrócić te kręgle, na których narysowany jest kwadrat.

Zadanie 2-8 Zwierzątka podają sobie po kolei piłkę w kółku, każdy do kolegi po swojej lewej stronie. Zaczyna Lisek.

Zadanie 2-7 Adaś umówił się z kolegami na grę w piłkę. Sześciu chłopców podzieliło się na dwie drużyny, po tyle samo osób w każdej z nich

Zadanie 2-6 Asia wybrała się z mamą na łyżwy.

Zadanie 2-5 Adaś grał z tatą w piłkę nożną. Tata stał na bramce, a chłopiec strzelał gole. Za każdą zdobytą bramkę tata nagradzał go cukierkiem.

Zadanie 2-4 Małej sówce Gertrudzie wypadła z rąk piłka i zaczęła spadać po schodach. Spadając, dotykała co drugiego stopnia.

Zadanie 2-3 Dziś jest środa. Wielki mecz między przedszkolami odbędzie się za 3 dni.

Zadanie 2-2 Zwierzątka wykonują rzuty do kosza. Ustawiły się w kolejce, jak na rysunku:

Zadanie 2-1 Dzieci grały na przedszkolnym boisku w piłkę. Miały do zabawy 6 piłek różnej wielkości, w różnych kolorach, jak na rysunku: