Zadanie 3-10 Mały Miś wie, że ząbki trzeba myć po każdym posiłku i sumiennie tego przestrzega. Dzisiaj zjadł śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację.

Zadanie 3-9 Ania uczyła się razem z tatą nakrywać do stołu.

Zadanie 3-8 Tosia do zrobienia ciasta potrzebuje 3 jajek i 2 szklanek mąki.

Zadanie 3-7 Mama zabrała na lody Misia i dwójkę jego przyjaciół. Każdy z nich wybrał inną liczbę smaków lodów.

Zadanie 3-6 Ola jadła na śniadanie kanapki z żółtym serem.

Zadanie 3-5 Babcia uczyła Kasię lepić pierogi. Babcia ulepiła 5 pierogów, a dziewczynka o jednego pieroga mniej.

Zadanie 3-4 Po podwieczorku dzieci w przedszkolu myją ząbki. Każdą szczoteczkę trzeba odłożyć do pasującego do niej kubeczka.

Zadanie 3-3 Dzieci dostały do podwieczorku kakao w różnokolorowych filiżankach. Trzecia filiżanka, licząc od prawej strony, należy do Asi.

Zadanie 3-2 Trójka dzieci przygotowywała razem z Panią w przedszkolu zdrową sałatkę owocową. Pani Lisica miała przygotowane 6 pomarańczy, które rozdała po równo pomiędzy wszystkie dzieci.