Pomoc

Przypisanie do przedszkola

• Po co przypisywać się do placówki?

Dzięki przypisaniu się do placówki możesz:

a) zarządzać jej danymi teleadresowymi, które wyświetlają się w bazie przedszkoli
    b) założyć stronę przedszkola i publikować na niej treść.

Osoby przypisane do placówki są jej Moderatorami.

• Jak przypisać się do placówki?

Aby przypisać się do swojego przedszkola, wejdź po zalogowaniu do „Strefy Nauczyciela” i kliknij w „Wybierz placówkę” na pomarańczowym boksie wyświetlanym po lewej stronie. Możesz też wejść bezpośrednio przez ten link: Wybierz placówkę

• Kto może przypisać się do placówki?

Do placówki może przypisać się każdy zalogowany użytkownik serwisu, działając w porozumieniu i za zgodą placówki. Staje się wówczas moderatorem placówki – może aktualizować jej dane teleadresowe oraz założyć stronę www i publikować na niej treść. W przypadku zauważenia nadużyć, napisz do nas: pomoc@przedszkolowo.pl.

• Gdzie są narzędzia do zarządzania danymi placówki?

Aby zarządzać danymi placówki, wejdź po zalogowaniu do Strefy Nauczyciela i kliknij w „Zarządzaj placówką” (przycisk na pomarańczowym boksie „Moja placówka”).

• Jak zaktualizować dane teleadresowe przedszkola?

Aby nanieść zmiany w danych teleadresowych przedszkola, wybierz w panelu zakładkę „Dane teleadresowe”. W zależności od rodzaju danych, które wymagają zmiany/uzupełnienia, kliknij „Edytuj” przy wybranym rodzaju danych. Po naniesieniu zmian, kliknij „Zapisz zmiany”. Wprowadzone zmiany zostaną od razu wyświetlone na wizytówce przedszkola w bazie przedszkoli, a także na stronie przedszkola, jeśli została założona.

WAŻNE: W zakładce „Dane teleadresowe” jest możliwość wgrania logo przedszkola. Jeśli założyłeś stronę przedszkola, logo będzie na niej widoczne. Logo nie jest wyświetlane na wizytówce przedszkola w bazie placówek.

Moderatorzy

• Kim jest Moderator oraz Moderator Główny?

Placówka może mieć kilku Moderatorów Głównych oraz kilku Moderatorów. Mają oni te same prawa związane z zarządzaniem placówką i jej stroną internetową.

Moderator Główny:

a) To osoba, która jako pierwsza przypisała się do placówki.
    b) Zaprasza kolejne osoby do dołączenia do placówki lub akceptuje ich prośby o dołączenie (stają się oni Moderatorami).
    c) Może nadać Moderatorowi status Moderatora Głównego lub jej go odebrać.

Moderator:

a) To kolejna osoba, która przypisała się do placówki na zaproszenie Moderatora Głównego lub po otrzymaniu jego akceptacji.

• Czy do placówki może przypisać się kilka osób?

Oczywiście. Jest to możliwe na dwa sposoby:

Sposób 1: Prośba do Moderatora Głównego o zaakceptowanie kolejnej osoby.
    Kolejna osoba przypisująca się do placówki otrzyma informację, że placówka ma już Moderatora Głównego. Otrzyma on wiadomość e-mail z informacją o chęci dołączenia nowej osoby – gdy zaakceptuje zgłoszenie, placówka będzie mieć kolejnego Moderatora.

Sposób 2: Zaproszenie od Moderatora placówki.
    Osoba już przypisana (Moderator) może skorzystać z opcji „Wyślij zaproszenie”, dostępnej w panelu zarządzania placówką, w zakładce „Moderatorzy”. Zaproszona osoba, po zaakceptowaniu zaproszenia, zostanie Moderatorem placówki.

• Jak wypisać się z placówki?

Aby wypisać się z placówki, wybierz zakładkę „Moderatorzy” w panelu zarządzania i kliknij „Wypisz się z placówki” przy swoim imieniu i nazwisku.

WAŻNE: Jeśli jesteś Moderatorem Głównym, musisz mianować innego Moderatora na swoje stanowisko, by móc wypisać się z placówki.

Nie znalazłeś poszukiwanych informacji? Napisz do nas: pomoc@przedszkolowo.pl