Pomoc

Publikacje i komentarze

• Jak dodać publikację (relację, konkurs lub materiał)?

Aby dodać publikację – Relację, Konkurs lub Materiał, zaloguj się i wejdź do działu „Publikacje” lub do konkretnej kategorii („Relacje”, „Konkursy”, „Materiały”). Po kliknięciu w pomarańczowy przycisk „Dodaj” (na beżowej belce obok nazwy działu), wyświetli się formularz dodawania publikacji z wybranej kategorii. W formularzu musisz uzupełnić tytuł i treść wpisu. Dodatkowo możesz przyporządkować wpis do konkretnego święta z listy (jeśli wpis dotyczy któregoś ze świąt), a także dodać do wpisu pliki (zdjęcia lub dokumenty).
    Więcej o wgrywaniu plików »

WAŻNE: Dodając Konkurs musisz dodatkowo wybrać datę jego zakończenia. Dodając Materiał, musisz wybrać z listy przynajmniej jedną tematykę, której dotyczy, a w przypadku Scenariuszy - dodatkowo określić grupę wiekową, z którą można zrealizować scenariusz.

• Gdzie są wyświetlane dodane przeze mnie publikacje?

Jeśli nie prowadzisz strony przedszkola, dodane Relacje, Konkursy czy Materiały są wyświetlane tylko w Strefie Nauczyciela. Jeśli prowadzisz stronę przedszkola – Relacje i Konkursy są wyświetlane także (poza Strefą Nauczyciela) na stronie internetowej przedszkola.

• Jak urozmaicić treść publikacji?

Przedszkolowo.pl korzysta z BBCode. Oto, jak go używać w swoich wpisach:

Pisząc: Zobaczysz:
    zwykły tekst zwykły tekst
    [b]pogrubiony tekst[/b] pogrubiony tekst
    [p align=center]Wyśrodkowany tekst[/p] Wyśrodkowany tekst
    [url]http://przedszkolowo.pl[/url] http://przedszkolowo.pl
    [url=http://przedszkolowo.pl]dowolny tekst podlinkowany[/url] dowolny tekst podlinkowany
    [img]http://przedszkolowo.pl/i/layout/logo.png[/img] przedszkolowo.pl
    [color=#006600]kolor zielony[/color]
    [color=#333399]kolor niebieski[/color]
    [color=#660099]kolor fioletowy[/color]
    * kody inny kolorów znajdziesz na stronie colorpicker.com (zaznacz kursorem kolor na palecie i skopiuj kod koloru z pola nad paletą)
    kolor czerwony
    kolor pomarańczowy
    kolor żółty
    kolor zielony
    kolor niebieski
    kolor fioletowy
    [youtube]http://youtu.be/Mct3h-QP5eY[/youtube]
    * Film zostanie wyświetlony na całą szerokość strony. Aby pobrać link filmu z serwisu youtube, kliknij przycisk „Udostępnij” znajdujący się pod filmem i skopiuj link, który się wyświetli. Ważne: Link musi zawierać „youtu.be” (nie „youtube.com”)

• Jak odnaleźć publikacje swojego autorstwa?

Lista wszystkich Twoich publikacji jest widoczna w „Mój profil”. Dodatkowo wszystkie wpisy są wyświetlane w poszczególnych kategoriach (Relacje, Konkursy i Materiały).

WAŻNE: Dodany przez Ciebie Konkurs, po zakończeniu terminu jego trwania, jest automatycznie przenoszony z podkategorii „Ogłoszenia” do „Oczekujące”. Po wgraniu wyników zostanie automatycznie przeniesiony do podkategorii „Wyniki”.

• Jak nanieść zmiany w publikacji?

Aby zmienić treść publikacji, zaloguj się, wyświetl ją i kliknij „Edytuj” nad tytułem wpisu. Wyświetli się formularz edycji, na którym po naniesieniu zmian klikasz w przycisk „Zapisz zmiany” (na samym dole formularza). Strona się przeładuje, na górze pojawi się zielony komunikat „Zmiany zostały zapisane”, a pod nim podgląd zmienionej publikacji. Na samym dole wpisu (nad datą publikacji i autorem) pojawi się informacja o dacie edycji wpisu.

WAŻNE: Możesz zmieniać tylko wpisy swojego autorstwa.

• Jak usunąć publikację?

Aby usunąć publikację, zaloguj się, wyświetl ją i kliknij „Usuń” nad tytułem wpisu. Wyświetli się pytanie, czy na pewno chcesz usunąć wpis. Po kliknięciu „OK” strona się przeładuje, a na górze pojawi się zielony komunikat, że wpis został usunięty. Zanim usuniesz wpis, upewnij się, że chcesz to zrobić, ponieważ tego procesu nie da się cofnąć. Wraz z treścią wpisu zostaną usunięte wszystkie pliki w nim umieszczone.

WAŻNE: Możesz usunąć tylko wpisy swojego autorstwa. Jeśli prowadzisz stronę www przedszkola, usunięcie wpisu spowoduje jego zniknięcie zarówno ze Strefy Nauczyciela, jak i ze strony przedszkola.

• Jak wgrać wyniki konkursu?

Aby wgrać wyniki konkursu, zaloguj się, wyświetl konkurs, którego wyniki chcesz wgrać i kliknij „Ogłoś wyniki” nad tytułem wpisu. Wyświetli się formularz z obowiązkową treścią do uzupełnienia (tytuł pozostaje bez zmian), oraz z możliwością wgrania plików. Po wprowadzeniu danych, kliknij przycisk „Zapisz zmiany” (na dole formularza). Strona się przeładuje, na górze pojawi się zielony komunikat o zapisaniu zmian, a pod nim podgląd wyników. WAŻNE: Po wgraniu wyników nadal istnieje wgląd w treść ogłoszenia konkursu – po kliknięciu w zakładkę „Ogłoszenie konkursu (Archiwum)” (nad treścią wyników). Jest to wpis archiwalny, dlatego nie możesz już go edytować. Możesz natomiast edytować treść wgranych wyników.