Chrońmy naturę - ogólnopolski konkurs plastyczny undefined

Chrońmy naturę - ogólnopolski konkurs plastyczny

I. Organizator konkursu: Przedszkole nr 18 w Rybniku.

II. Celem konkursu jest:
-rozbudzanie świadomości ekologicznej
-rozwijanie zainteresowań otaczającą przyrodą
-rozbudzanie wrażliwości estetycznej dzieci;
-pobudzanie twórczej inwencji w sferze działalności plastycznej, wyobraźni i fantazji;
-radość z samodzielnego tworzenia.
-rozwój umiejętności plastycznych oraz kreatywności dzieci;

III. Warunki uczestnictwa:

1. Konkurs jest przeznaczony dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: 5-latków i 6-latków.

2. Prace konkursowe należy wykonać indywidualnie. Każdy uczestnik może zgłosić tylko 1 pracę.

3. Na konkurs można zgłosić maksymalnie 2 prace z jednej placówki, po jednej pracy dla każdej kategorii wiekowej.

4. Technika wykonania dowolna oraz format prac A4 lub A5, forma płaska.

5. Zgłaszane prace powinny być opisane na odwrocie i zawierać następujące informacje: imię i nazwisko dziecka, wiek, adres przedszkola, imię i nazwisko nauczyciela pod kierunkiem, którego została wykonana praca, numer telefonu, e-mail.

IV. Terminy:

1. Prace konkursowe z dopiskiem "konkurs" należy przesłać lub dostarczyć do 30.04.2013. (decyduje data stempla pocztowego) na adres:

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6
ul. Małachowskiego 44
44-251 Rybnik

2. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w Przedszkolu Nr 18 w Rybniku.

3. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w dniu 07.05. 2013r.

V. Ocena i nagrody

1. Oceny nadesłanych prac dokona niezależnie jury powołane przez organizatorów konkursu.

2. Ocenie będą podlegać:
-umiejętność uchwycenia tematu,
-samodzielność
-twórcza postawa autora,
3. Nagrodzone będą trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii. Autorzy nagrodzonych prac otrzymują pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

VI. Podsumowanie końcowe

Koordynatorki konkursu: Elwira Łatkowska i Irena Sobik

1. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych nagrodzonych dzieci i ich opiekunów.

2. Dostarczone prace nie będą zwracane, zastrzegamy sobie prawo do ich wykorzystania w celu promocji konkursu.

3. Nauczycieli, chcących otrzymać potwierdzenie uczestnictwa w konkursie, prosimy o przesłanie zaadresowanej koperty zwrotnej z naklejonym znaczkiem pocztowym.

4. W celu uzyskania dodatkowych informacji pytania prosimy kierować drogą mailową do koordynatorek: [email protected] i [email protected]

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie oraz życzymy powodzenia!
09.04.2013
Elwira Łatkowska