Drugie zycie śmieci  MATEMATYCZNA RAKIETA undefined

Drugie zycie śmieci MATEMATYCZNA RAKIETA

Serdecznie zapraszamy do głosowania na Prace wykonaną przez najstarsze dzieci Przedszkola 118 w Poznaniu, ktora znajduje się na 27 stronie woj.wielkopolskiego na www.buliba.pl
Matematyczna rakieta
Wykorzystaliśmy materiały wtórne: karton, butelki po napojach, nakrętki, wytłaczanka po jajkach, odpady z folii samoprzylepnej, elementy drewniane z uszkodzonej podkładki obiadowej, ścinki introligatorskie, sianko ze skrzynek na owoce, worek foliowy na odpady, pojemniki po artykułach spożywczych, do stworzenia zabawki edukacyjnej, rozwijającej umiejętności matematyczno-logiczne. Rozpoznawanie i nazywanie kolorów. Stosowanie określeń: nad, pod, wyżej, niżej, mało-dużo tyle samo, mniej, najmniej, więcej, najwięcej, wysoki, wyższy, najwyższy. Tworzenie zbiorów, porównywanie liczebności. Rozpoznawanie, nazywanie cyfr, przyporządkowanie odpowiednio do liczby elementów. Tworzenie rytmu matematycznego itp. Do wielu zadań matematycznych wynikających z potrzeb i dostosowanych do możliwości dzieci. Ideą pracy było dostarczenie dzieciom możliwości wykorzystania materiałów wtórnych do wyzwolenia w dzieciach aktywności twórczej w postaci stworzenia wyjątkowej, niepowtarzalnej zabawki edukacyjnej jaką jest nasza RAKIETA MATEMATYCZNA. Tworzenie zabawki jest procesem dynamicznym, podlegającym ciągłym modyfikacjom np.: wprowadzenie figur geometrycznych, zmiana scenografii ogródka w zależności od pory roku. Dziękujemy za każdy głos oddany na naszą pracę.
28.11.2013
Grażyna F.