EDUEKO- projekt ekologiczny undefined
Wszystkich Świętych

EDUEKO- projekt ekologiczny

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w projekcie ekologicznym zorganizowanym przez Centrum Zagospodarowania Odpadów SELEKT z siedzibą w Czempiniu. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach promujących dbanie o środowisko , których celem było zachęcenie dzieci do zwrócenia uwagi na tematy ekologiczne, zwiększenie świadomości ekologicznej i zainspirowanie do działań zmierzających do poprawy środowiska naturalnego. Podsumowaniem cyklu zajęć było stworzenie pojemników do zbiórki elektro śmieci /baterii oraz stworzenie przez dzieci historii o tematyce ekologicznej, nawiązującej do tematu wykonanego przedmiotu.
Każda grupa biorąca udział w konkursie wykonała odpowiednie pojemniki, a jeden z nich wraz z wymyśloną historyjką pojechał do Czempinia. Dzieci otrzymały drobne upominki oraz broszury promujące zachowania ekologiczne.
07.11.2016