Konkursy

ELIMINACJE WEWNĄTRZPRZEDSZKOLNE DO KONKURSU OGÓLNOPOLSKIEGO  „Zaprojektuj odblask”

ELIMINACJE WEWNĄTRZPRZEDSZKOLNE DO KONKURSU OGÓLNOPOLSKIEGO „Zaprojektuj odblask”

Patronem konkursu jest Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w Warszawie

Program eliminacji:

12.03 – 01.05.2018 r. – czas trwania konkursu
31.08.2018 r. – rozstrzygnięcie konkursu (lista laureatów dostępna będzie na stronie internetowej www.policja.pl)
Cele konkursu:
- zachęcenie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza terenem zabudowanym ale również i korzystania z nich w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach drogi,
rozwijanie kreatywności dzieci,
rozwijanie wyobraźni plastycznej,
rozwijanie zdolności manualnych,
inspiracja do twórczych poszukiwań nowych form plastycznych,
integracja dzieci,
rozwijanie wśród dzieci wrażliwości estetycznej na sztukę plastyczną
Regulamin:
1. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie projektu elementu odblaskowego, który będzie symbolem „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków” w 2019 roku.
2. Technika wykonania ozdoby jest dowolna.
3. Główne kryterium oceny prac to: walory artystyczne i estetyczne, pomysłowość oraz nawiązanie do tradycji świątecznej.
4. Do konkursu mogą być zgłaszane prace indywidualne lub grupowe (od 1 do 5 osób).
5. Wymogi plastyczne pracy to:
format nie większy niż 100 mm x 50 mm i nie mniejszy niż 30 mm x 20 mm, a w przypadku prac przestrzennych najdłuższy wymiar (długość, szerokość, wysokość) nie może przekroczyć 30 cm.
materiały użyte do pracy konkursowej powinny być suche i trwale przymocowane do podłoża,
6. Do pracy konkursowej należy dołączyć wypełnioną kartę zgłoszeniową (dostępna u wychowawcy)

Konkurs trwa do: 2018-05-01, 23:59