II ZABRZAŃSKI FESTIWAL TAŃCA PRZEDSZKOLAKÓW  "IGRASZKI 2013" undefined

II ZABRZAŃSKI FESTIWAL TAŃCA PRZEDSZKOLAKÓW "IGRASZKI 2013"

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu oraz
Ośrodek Edukacji Baletowej i Tańca Współczesnego GRONEX w Zabrzu zapraszają dzieci oraz ich opiekunów
na II Zabrzański Festiwal Tańca Przedszkolaków "IGRASZKI 2013".

Organizatorzy
Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu Ośrodek Edukacji Baletowej i Tańca Współczesnego GRONEX w Zabrzu
Termin przesłuchań konkursowych: 13 marca 2013 (środa) od godziny 10.00

Cel Festiwalu
- prezentacja twórczości tanecznej dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym;
- kształtowanie poczucia piękna i smaku artystycznego;
- inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej i wychowawczej z dziećmi;
- tworzenie możliwości rywalizacji w swojej grupie wiekowej;
- kształtowanie umiejętności współzawodnictwa;
- promowanie działań zmierzających do pobudzania aktywności artystycznej dzieci;
- upowszechnianie tradycji narodowej i regionalnej;
- zachęta dla nauczycieli i instruktorów do sięgania po klasyczny repertuar i dowolną interpretację muzyki poważnej;
- wspólna zabawa, dawanie radości dzieciom i ich opiekunom.

Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury GUIDO w Zabrzu, ul. 3 Maja 91a

Koncert Galowy Festiwalu
15 marca 2013 (piątek), godzina 17.00

Zgłoszenia udziału w Festiwalu
Wypełnione karty zgłoszenia należy złożyć w sekretariacie Ośrodka Edukacji Baletowej i Tańca Współczesnego GRONEX w Zabrzu, ul. Goethego 28, przesłać poleconą przesyłką pocztową lub pocztą elektroniczną na adres [email protected] - w terminie do 5 marca 2013 roku.

Uczestnicy
Festiwal jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat i adresowany do przedszkoli publicznych i niepublicznych, szkół podstawowych, szkół tańca i innych ośrodków kultury (w tym placówek z oddziałami integracyjnymi) z województwa śląskiego. Do konkursu można zgłaszać solistów, duety oraz układy zespołowe. Udział w Festiwalu jest bezpłatny. Uczestnicy przyjeżdżają i ubezpieczają się na koszt własny. Dla dzieci przygotowany będzie słodki poczęstunek i napoje.

Nagrody
Wszystkie zespoły biorące udział w Festiwalu otrzymają honorowe dyplomy uczestnictwa, a uczestnicy wyróżniający się – nagrody specjalne. Jury może przyznać również nagrody indywidualne dla instruktorów i opiekunów grup.

Szczegółowy regulamin, informacja o towarzyszącym Festiwalowi konkursie plastycznym oraz karta zgłoszenia na stronie www.gronex.com.pl/festiwal

Wszelkich informacji udziela kierownik artystyczny Festiwalu Magdalena Wojnarowicz-Klimas. tel. 501 013 615

05.02.2013
Magdalena Wojnarowicz-Klimas