III Gminny Konkurs recytatorski "Zwierzęta w wierszach poetów polskich"

Przedszkole Samorządowe Nr 3 w Trzebini zaprasza przedszkola oraz oddziały przedszkolne z gminy Trzebinia do udziału w III Gminnym Konkursie Recytatorskim:

ZWIERZĘTA W WIERSZACH
POETÓW POLSKICH
Cele konkursu:
• Kształtowanie zamiłowań do literatury polskiej jako nawiązanie do jubileuszu 100-lecia Odzyskania
Niepodległości przez naszą ojczyznę;
• Kształtowanie postaw poprzez wyrażanie swoich emocji dzięki słowu i gestom;
• Wyszukiwanie i rozwijanie talentów wśród dzieci poprzez zachęcanie do podejmowania prób tworzenia własnych interpretacji treści utworów wierszowanych;
• Kształtowanie opiekuńczej postawy wobec świata zwierząt;

I. Termin:
1) Przesłuchania uczestników konkursu 09 kwietnia 2018 r. (poniedziałek) od godziny 9.30.
2) Ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i nagród oraz popis laureatów odbędzie się
12 kwietnia 2018 r. (czwartek) o godzinie 9.30.
II. Miejsce: Remiza OSP w Sierszy
III. Organizatorzy: Przedszkole Samorządowe Nr 3 w Trzebini
IV. Honorowy Patronat: Koło Łowieckie "Bażant" w Trzebini
V. Warunki uczestnictwa:
1) Konkurs adresowany jest do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych
z terenu miasta i gminy Trzebinia.
2) W konkursie mogą brać udział dzieci 3, 4, 5, 6 – letnie występujące solo.
3) Każde przedszkole typuje maksymalnie po jednym uczestniku z poszczególnych grup wiekowych (maksymalnie 4 uczestników z jednej placówki).
4) Przystąpienie do konkursu jest jednocześnie wyrażeniem zgody każdego uczestnika na umieszczenie i przetwarzanie jego danych osobowych w bazie danych PS Nr 3 zgodnie z zasadami organizacyjnymi wynikającymi z działalności PS nr 3 w Trzebini (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych).
VI. Ocena uczestników:
1) Oceny prezentacji wierszy dokona Jury powołane przez organizatorów.
2) Przedszkolaki będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych: trzylatki, czterolatki, pięciolatki, sześciolatki.
3) Oceniane będą: dobór repertuaru i jego pamięciowe opanowanie, interpretacja tekstu – odpowiednia do wieku artykulacja i intonacja oraz ogólny wyraz artystyczny.
4) Decyzja Jury jest ostateczna i niepodważalna.
5) Organizator zastrzega możliwość zmian w regulaminie.
VII. Termin nadsyłania kart zgłoszeń: 04 kwietnia 2018 roku do PS Nr 3 w Trzebini,
 bezpośrednio do placówki; e – mailem: [email protected] ; faxem: 32- 611 01 45.

Wszelkich informacji na temat konkursu oraz wyników udzielamy pod nr tel.: (32) 611 01 45
lub 600 512 821 (Jolanta Pękala).

Dyrektor PS Nr 3 w Trzebini: Wiesława Dudek Koordynator konkursu: Jolanta Pękala
Wieslawa Dudek