IV Międzyprzedszkolny Przegląd Poezji Dziecięcej "Kto czyta ma piękne sny..." undefined

IV Międzyprzedszkolny Przegląd Poezji Dziecięcej "Kto czyta ma piękne sny..."

Przedszkole Nr 64 "Skrzacik" w Lublinie
wraz z Domem Kultury LSM serdecznie zaprasza na
IV Międzyprzedszkolny Przegląd Poezji Dziecięcej
"Kto czyta ma piękne sny...".

Przegląd odbędzie się w dniach:
25, 26 i 29 kwietnia 2013 roku w godz. 9.30 - 12.00
w sali widowiskowej Domu Kultury LSM, Lublin, ul. K. Wallenroda 4a.

Cele przeglądu:
-popularyzacja i rozbudzanie u dzieci zainteresowań poezją;
-promocja kultury języka polskiego;
-promowanie artystycznych umiejętności dzieci oraz ich wkładu w rozwój kultury,
-integracja społeczności lokalnej i regionalnej

I . ZAŁOŻENIA OGÓLNE

1) W Przeglądzie mogą uczestniczyć dzieci z publicznych i niepublicznych przedszkoli z terenu miasta Lublin oraz powiatu lubelskiego.

2) Warunkiem udziału jest przygotowanie repertuaru z zakresu poezji dziecięcej – wiersza.

3) Każda placówka może zgłosić do udziału w Przeglądzie dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci młodsze – 3-,4-latki oraz dzieci starsze - 5,6-latki.

4) Każda placówka może zaprezentować 2 utwory poetyckie po jednym w każdej grupie wiekowej. Ilość uczestników ograniczona jest do 5 dzieci z jednej placówki. Ilość opiekunów do 1 opiekuna dla każdej grupy uczestników (dzieci młodsze-jeden opiekun; dzieci starsze-jeden opiekun)

5) Uczestnicy zobowiązują są zaprezentować utwory poetyckie, których łączny czas wykonania całości prezentacji nie może przekroczyć 5 minut.

6) IV Międzyprzedszkolny Przegląd Poezji Dziecięcej – "Kto czyta ma piękne sny...", odbędzie się w dniach 25,26 i 29 kwietnia 2013 roku w godzinach 9.30 – 12.00 w Domu Kultury LSM w Lublinie przy ul. K. Wallenroda 4a

7) ZAPRASZAMY do wykorzystania utworów współczesnych twórców
Stanisław Jachowicz, Dorota Gellner, Irena Suchorzewska, Urszula Kowalska, Urszula Kozłowska, Frączek Agnieszka Rafał Lasota, Maciej Ulita, Leszek Sulima Ciundziewicki, Zygmunt Marek Miszczak, Usenko Natalia Eliza Rozdoba oraz lubelskich autorów - Alicja Barton, Zbigniew Dmitroca, Łochocka Hanna

II. WARUNKI UCZESTNICTWA

1) Kartę zgłoszenia można dostarczyć:
-pozostawiając w przegródce Przedszkola nr 64 w WOiW,
-przesyłając na adres: Przedszkole nr 64 20-325 Lublin, ul. Dr.Męcz.Majdanka 55,
-mailem na jeden z podanych adresów: [email protected] LUB [email protected]

2) Zgłoszenia przyjmowane będą wyłącznie na druku Karty Zgłoszenia. Zgłoszenia w innej formie nie będą uwzględniane.

3) Karta powinna być wypełniona DRUKOWANYMI LITERAMI, a wszystkie dane powinny być aktualne. Należy podać pełne brzmienie tytułu utworu oraz imię i nazwisko autora.

4) Opiekunowie dzieci zobowiązani są dołączyć do karty zgłoszenia pisemne oświadczenie rodzica. (wzór oświadczenia w załączeniu)

5) Kartę zgłoszenia należy dostarczyć w terminie do dnia 31.03.2013 roku. W przypadku zgłoszeń nadesłanych pocztą decyduje data stempla pocztowego.

6) Ewentualne zmiany (występującego dziecka, utworu, nauczycielki) należy zgłosić na 7 dni przed terminem Przeglądu. Po tym terminie zmiany nie będą uwzględniane.

7) Prezentacja utworu ma być recytacją, nie będą kwalifikowane do Przeglądu inscenizacje. Nie ma również możliwości odtwarzania utworów muzycznych.

8) Organizatorzy zastrzegają sobie ewentualną zmianę szczegółów regulaminu.

III. INFORMACJE DODATKOWE

1) Organizatorzy na czas trwania Przeglądu oddają do dyspozycji uczestników sprzęt techniczny i nagłośnieniowy, którym dysponuje Dom Kultury.

2) Organizatorzy nie zapewniają posiłków i napoi.

IV. NAGRODY

1) Organizatorzy przewidują dyplomy i nagrody rzeczowe dla uczestników. Wręczenie nastąpi każdego dnia po zakończeniu wszystkich prezentacji.

V. USTALENIA KOŃCOWE

1) O kolejności prezentacji decydują wyłącznie organizatorzy.

2) Występy uczestników mogą być za zgodą organizatorów, lecz bez odpłatności dla uczestników Przeglądu:
a) transmitowane przez rozgłośnie radiowe i TV;
b) rejestrowane, nagrywane i filmowane, a następnie rozpowszechniane przez rozgłośnie radiowe i TV lub film w celach nie komercyjnych;
c) fotografowane dla celów prasowych i archiwalnych.

3) Sprawy nie ujęte regulaminem rozstrzygają organizatorzy.

Szczegóły Regulaminu oraz niezbędne dokumenty - karta zgłoszeniowa oraz wzór zgody rodziców - do pobrania poniżej.

ZAPRASZAMY :)
14.03.2013