Kartka świąteczna - ogólnopolski konkurs plastyczny

Protokół z pracy komisji
Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
pt. „Kartka Świąteczna”
zorganizowanego przez Odział Przedszkolny
przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Lipinach

W odpowiedzi na konkurs „Kartka świąteczna” przyszło 115 kartek z różnych miejscowości: Wieprza, Kwidzyna, Warszawy, Łodzi, Lipin, Natolina, Starych Skoszew, Oborników Śląskich, Krzymowa, Miasteczka Śląskiego, Goździna Lipińskiego, Czerwonki – Leszczyny, Opola, Nowej Sarzyny, Płocka.

Konkurs był skierowany do dzieci w wieku 3-6 lat.

Kryteria oceny:
  • oryginalność
  • pomysłowość
  • walory artystyczne
  • symbolika Bożonarodzeniowa
  • samodzielność

W dniu 13 grudnia odbyła się ocena kartek nadesłanych na konkurs pt. „Kartka świąteczna”. Po długich namysłach i wyłonieniu tych najbardziej oryginalnych odbyło się głosowanie, oto wyniki:

Nagroda w kategorii 3-4 latki

I miejsce: Hanna Leszczyńska - 4 lata (9p) Warszawa
II miejsce: Weronika Skowron - 4 lata (8p) Lipiny
III miejsce: Michalina Kukuła - 4 lata (6p) Łódź

Nagroda w kategorii 5-6 latki

I miejsce: Oliwia Fret - 5 lat (6p) Krzymów
II miejsce: Hania Dylicka - 5 lat (5p) Warszawa
III miejsce: Zuzia Gawińska - 6 lat (4p) Natolin

Wśród zwycięzców znaleźli się także wyróżnieni:

• Franciszek Płowicz - 4 lata
  • Mateusz Mroczek - 4 lata
  • Patrycja Przybylak - 5 lat
  • Roksana Jadczak - 6 lat
  • Antonina Tutka - 5 lat
  • Julia Brewińska - 6 lat
  • Lena Krakowiak - 3 lata

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, komisji oceniającej prace nie było łatwo wybrać najpiękniejsze kartki wśród tylu pięknych.

Gratulujemy wszystkim "Małym Artystom", według jury każda praca miała w sobie "to coś", czym jest nastrój i klimat Świąt Bożego Narodzenia, jednak zostało wyłonionych tylko 14–stu zwycięzców. Jako nagrody zostały zakupione m.in. różnego rodzaju kreatywne zabawy manualne.

Wszystkim laureatom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie
i życzymy dalszych sukcesów.

Szczególnie dziękujemy opiekunom – wychowawcom za zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie wychowanków do udziału w konkursie.

Zapraszamy do obejrzenia ekspozycji wszystkich nadesłanych prac, wystawa w Szkole Podstawowej w Lipinach będzie do końca styczna.

Po odbiór dyplomów i nagród zapraszamy od 20 grudnia 2012.
Konkurs trwał do: 2012-12-11, 00:00
Odział przedszkolny ze Szkoły Podstawowej im Marii Konopnickiej w Lipinach zaprasza do udziału w konkursie plastycznym: "Kartka świąteczna"

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to czas radości i czas dzielenia się tą radością z innymi także za pomocą wysyłanych kartek. Zaprojektujcie i wykonajcie kartkę świąteczną oddającą klimat i atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Organizator konkursu:
Magdalena Krajewska

Regulamin konkursu:

1. Konkurs jest skierowany do dzieci w wieku 3-6 lat.

2. Technika dowolna. Format standardowej kartki pocztowej. Prace wykonywane indywidualnie.

3. Kryteria oceny:
  • oryginalność
  • pomysłowość
  • walory artystyczne
  • symbolika Bożonarodzeniowa
  • samodzielność

4. Konkurs trwa do: 11.12.2012 r.

5. Nadesłane prace będą oceniane przez niezależne jury powołane przez organizatora konkursu, a decyzja jury o przyznaniu nagrody lub wyróżnienia jest ostateczna. W składzie jury znajdą się:
  • Małgorzta Wodzyńska
  • Elżbieta Wnuk
  • Małgorzata Kobza
  • Anna Trzepińska

6. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latki oraz 5-6 latki. Zwycięzcy w każdej kategorii otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

7. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 13.12.2012r. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej organizatora. Zwycięskie i wyróżnione przedszkola zostaną powiadomione telefonicznie lub e-mailem.

8. Nagrody i dyplomy dla zwycięzców można odbierać tylko osobiście.

9. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest opatrzenie pracy metryczką umieszczoną na odwrocie. Metryczka powinna zawierać: imię i nazwisko dziecka oraz jego wiek, adres przedszkola, imię i nazwisko opiekuna, numer telefonu oraz e- mail.

10. Ilość nadesłanych prac z jednej placówki dowolna.

11. Prace na konkurs należy przesyłać na adres. organizatora:

Szkoła Podstawowa im Marii Konopnickiej
Lipiny 14

lub dostarczyć osobiście do dnia 11. 12.2012 (decyduje data stempla)

Prosimy na opakowaniu koniecznie umieścić dopisek KONKURS KARTKA SWIĄTECZNA.

Proszę o dokładne zapoznanie się z regulaminem.
Konkurs trwa do: 2012-12-11, 00:00
wpis edytowano 2012-11-16, 09:57