Konkurs EDUeko dla krakowskich przedszkoli undefined

Konkurs EDUeko dla krakowskich przedszkoli

Przedszkola pokażą, że znają się na ekologii!

Rusza III edycja konkursu EDUeko dla krakowskich przedszkoli.

EDUeko wyróżnia placówki, które najaktywniej działają na rzecz ochrony środowiska, inspiruje także do dalszego kształtowania świadomości ekologicznej wśród najmłodszych.

Tegoroczna edycja konkursu została wzbogacona o dodatkową formułę (konspekt zajęć) oraz o motyw przewodni, nawiązujący do ogromnego problemu wszystkich mieszkańców Krakowa - smogu: "Krakowski smog nie jest OK!".

UCZESTNICY KONKURSU:

Do konkursu EDUeko przystąpić może każde przedszkole z powiatu krakowskiego, które aktywnie propaguje działania na rzecz środowiska i angażuje się w edukację ekologiczną najmłodszych.

ZADANIE KONKURSOWE:

Akcja ma inspirować do eko-zachowań zarówno zarządzających placówkami, opiekunów grup, jak i same maluchy.

Dlatego zadaniem przedszkoli, biorących udział w konkursie, jest nie tylko przedstawienie opisu podejmowanych przez nie działań proekologicznych, ale również zaproponowanie konspektu zajęć pod hasłem "Krakowski smog nie jest OK!". Przedszkolaki natomiast zostaną zaangażowane do przygotowania wspólnej pracy plastycznej, nawiązującej do tego tematu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia 2013 r.

LAUREACI I NAGRODY:

Zwycięskie przedszkole otrzyma tytuł najbardziej ekologicznego w Krakowie oraz bon zakupowy o wartości 3 tys. zł na wyposażenie.

Kolejne dwie wyróżnione placówki odbiorą bony po 1 tys. zł. Ponadto grupy przedszkolaków-laureatów z nagrodzonych przedszkoli wezmą udział w przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach ekologicznych w IKEA Kraków.

Nagrody przyznane zostaną też w 2 dodatkowych kategoriach, niezależnych od wyników konkursu głównego:

a) W tzw. "głosowaniu publiczności" pracownicy IKEA Kraków wybiorą cztery najciekawsze ich zdaniem prace plastyczne, za które dzieci otrzymają zabawki z asortymentu IKEA Kraków o łącznej wartości 1000 zł.

b) Nagrodzeni zostaną również autorzy 3 najlepszych konspektów zajęć nawiązujących do hasła "Krakowski smog nie jest OK!".

Na wszystkich małych uczestników konkursu czekają również drobne upominki.

Szczegóły konkursu oraz regulamin z formularzem zgłoszeniowym dostępne są na: www.IKEA.pl/krakow przez cały okres trwania akcji.

Dodatkowych informacji udzielają:

Agata Czachórska, IKEA Kraków