Konkurs językowo-plastyczny ,,My Dream Menu''

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKOWO – PLASTYCZNY
DLA PRZEDSZKOLI "MY DREAM MENU"

Organizatorem konkursu jest Przedszkole Tęczowa Kraina FILOMATY mieszczące się przy ul. Wiejskiej 49 w Gliwicach.

CELE KONKURSU

• Głównym celem konkursu "My Dream Menu" jest promowanie twórczego, kreatywnego nauczania języka angielskiego i niemieckiego w Polsce poprzez aktywność twórczą dzieci.

CELE SZCZEGÓŁOWE

• Rozwijanie twórczego myślenia, wyobraźni i kreatywności dzieci.
• Rozwijanie wrażliwości estetycznej i językowej.
• Wprowadzanie dzieci w świat plastyki poprzez stymulowanie aktywności twórczej dzieci.
• Doświadczenie procesu powstawania mini książki/ broszury/pracy jednowymiarowej bądź wielowymiarowej.
• Rozwijanie współpracy między nauczycielami wychowania przedszkolnego, anglistą/germanistą i plastykiem.

REGULAMIN

• W konkursie mogą brać udział dzieci w wieku 3-6 lat z przedszkoli z całej Polski.
• Każda placówka może zgłosić dowolną ilość prac.
• Prace mogą być wykonane indywidualnie bądź w grupach maksymalnie 3 - osobowych.
• Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych : 3-4 lata oraz 5-6 lat.
• Praca może być wykonana dowolną techniką w dowolnym formacie. Może to być forma książeczki, broszurki, gazetki lub pojedynczej kartki, a także wyklejanki, rzeźby, obrazu itp.
• Do pracy powinien być dołączony opis potraw stanowiący tytułowy wymarzony posiłek. Opis ten musi być w j. angielskim lub/i w niemieckim w formie słówek napisanych/odwzorowanych/ułożonych itd. na/w pracy. Słówek musi być co najmniej 25 dla 3-4-latków i 50 dla 5-6-latków.
• Na odwrocie prac powinny być umieszczone karty zgłoszeniowe zawierające: imiona i nazwiska uczestnika/grupy uczestników, ich wiek, nazwa i adres placówki, numer telefonu do placówki i adres e-mail, imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego.
• Udział w konkursie oznacza udzielenie Organizatorowi prawa do publicznej prezentacji prac.
• Udział w konkursie jest bezpłatny, jednakże jeśli nauczyciel prowadzący zechce zaświadczenie o udziale w konkursie, musi dostarczyć zaadresowaną kopertę zwrotną (format A5) wraz ze znaczkiem.
• Prace nadsyłamy lub dostarczamy osobiście na adres:

Przedszkole Tęczowa Kraina FILOMATY
ul. Wiejska 49,
44-121 Gliwice
z dopiskiem Konkurs ,,My Dream Menu" do 25 kwietnia 2019r.

• Prace nadesłane po tym terminie (decyduje data stempla pocztowego) oraz nie spełniające wymogów regulaminowych (np. zbyt mały zasób słówek, praca zniszczona w transporcie itp.) nie będą rozpatrywane.

ZASADY PRZYZNAWANIA NAGRÓD

• Nagrodą za I, II i III miejsce są nagrody książkowe, materiały plastyczne lub inne produkty edukacyjne.
• O wyłonieniu zwycięzców decyduje specjalnie powołane Jury składające się z nauczyciela plastyki, wychowania przedszkolnego, j. niemieckiego oraz j. angielskiego.
• Decyzja Jury nie podlega odwołaniu.
• Ogłoszenie wyników nastąpi do końca kwietnia 2019r. na stronie internetowej www.filomata.com.pl w zakładce przedszkole.

KRYTERIA OCENIANIA

• Oryginalność i pomysłowość pracy w warstwie plastycznej i słownikowej.
• Widoczna samodzielność wykonania pracy plastycznej przez dzieci.
• Ilość włożonej pracy oraz staranność wykonania pracy.
Aneta Kołodziej