Konkurs literacki "Bajki naszych przedszkolaków"

REGULAMIN KONKURSU LITERACKIEGO
"BAJKI NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW"

Zwracamy się do państwa z serdecznym zaproszeniem do udziału w naszym konkursie literackim "Bajki naszych przedszkolaków".

Dzieci mają ogromną wyobraźnię i wielki potencjał w wymyślaniu różnych opowieści, historyjek czy bajek. Ich świat pełen jest magicznych stworów, dobrych wróżek, królewiczów, rycerzy i wielu innych niesamowitych postaci.

Zaproście dzieci do wymyślenia własnej oryginalnej bajki, której autorem będzie samo dziecko. Zwracamy się z prośbą do rodziców, nauczycieli i opiekunów aby zainspirowali dzieci do własnej twórczości i spisali jej efekty. Każde dziecko ma potencjał twórczy- pomóżmy go ujawnić!!!

Każda spisana bajka może być wzbogacona ilustracjami wykonanymi przez dziecko co będzie podnosiło wartość i ocenę całego dzieła.
Zabawmy się w bajkopisarzy, a nasz świat będzie bardziej kolorowy!

1. Nazwa konkursu:
Konkurs literacki "Bajki naszych przedszkolaków"

2. Organizator konkursu:

"Chatka Skrzatka"
ul. Bernardyńska 14
tel. (fax) 22 840 31 23

3. Cele konkursu:
-rozwijanie uzdolnień i zainteresowań literackich dzieci,
-upowszechnianie kultury żywego słowa,
-poszerzenie doświadczeń osobistych dzieci poprzez kontakt ze sztuką,
-rozwój wyobraźni, postaw twórczych, pobudzenie naturalnej ekspresji,
-rozwój wrażliwości artystycznej,
-zacieśnianie więzi rodzinnych

4. Osoby odpowiedzialne za organizację i przebieg konkursu:

Renata Wojtas - nauczyciel
Zofia Wolszczak - nauczyciel
Patronem honorowym będzie Dyrektor - Hanna Myszewska.

5. Czas nadsyłania bajek: od 18.03.2013r. do 21.04.2013r.

6. Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach:

"a") dziecko wymyśla bajkę, a rodzic ją spisuje, skanuje obrazki wykonane przez dziecko (niekoniecznie) i przesyła drogą elektroniczną,

"b") grupa przedszkolna wspólnie wymyśla bajkę, wykonuje do niej obrazki (niekoniecznie), a nauczycielka przetwarza ją na elektroniczną formę tekstową i przesyła drogą elektroniczną.

7. Warunki uczestnictwa:

W konkursie uczestniczą dzieci w wieku od 3 do 6 lat,

Bajka ma mieć formę tekstową, obrazki wykonane przez dzieci mogą być dołączone w formie elektronicznej (skan),

Prace należy wysyłać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres mailowy [email protected] do dnia 21.04.2013r,

Prace nadesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę.

Uczestnikami konkursu może być dowolna liczba zespołów "dziecko - dorosły" lub "grupa przedszkolna - nauczycielka"

Tematyka bajek jest dowolna.

Bajka nie może być wcześniej nigdzie publikowana.

Każdy dostarczony materiał musi zawierać:

a) w tytule: "Konkurs literacki – kategoria " a" lub "b",
b) w podpisie: imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka, nazwę i adres przedszkola do którego uczęszcza, dane osoby wspomagającej (tylko imię i nazwisko, kim jest dla dziecka, telefon kontaktowy), oraz zgodę na publikację pod własnymi danymi lub pod pseudonimem (trzeba to wyraźnie dopisać na końcu pracy).

W przypadku grupy przedszkolnej: nazwę grupy, wiek dzieci, nazwę i adres przedszkola, imię i nazwisko nauczycielki lub nauczycielek, telefon kontaktowy oraz zgodę na publikację.

Prace nie podpisane w powyższy sposób nie będą brane pod uwagę.

Prace nie podlegają zwrotowi.

Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na publikację.

Nadesłanie prac na konkurs stanowi jednocześnie deklarację, że osoba nadsyłająca pracę wyraża zgodę na zamieszczenie pracy na profilu Organizatora Konkursu oraz na jej publikowanie dla celów reklamowych Konkursu, przyjmuje warunki regulaminu Konkursu oraz wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz.U. Z 2002 nr 101 poz.926).

Organizatorzy Konkursu zastrzegają sobie prawo publikowania, reprodukowania prac konkursowych bez wypłacania honorarium autorskiego.

8. Przebieg konkursu:

W terminie od 18.03.2013r. do 21.04.2013r. Organizatorzy zbierają bajki

W terminie od 22.04.2013r. do 10.05.2013r. Komisja w składzie 5 osób (nauczycielki odpowiedzialne za konkurs, dwóch członków Rady Rodziców, artysta plastyk) dokona przeglądu i oceny nadesłanego materiału,

Protokół jury zostanie zamieszczony na stronie internetowej www.chatka-skrzatka.przedszkolowo.pl
Organizatora w dniu 14.05.2013r. o godz. 14.00,

Laureaci I, II i III miejsca zostaną powiadomieni o wynikach poprzez organizatorów i zostaną zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród.

Każdy z uczestników otrzyma dyplom - podziękowanie za udział w konkursie.

Sprawy nie ujęte w regulaminie rozstrzyga Organizator.

9. Kryteria oceny:

Prezentowane utwory (bajki) będą przez jury oceniane według następujących kryteriów:
-ogólne wrażenie artystyczne,
-kultura słowa,
-oryginalność prezentowanego utworu,
-kompozycja i staranność,

Utwory przesłane na konkurs będą prezentowane dzieciom z naszego Przedszkola w celu zasięgnięcia także ich opinii.

Serdecznie zapraszamy do dobrej zabawy i życzymy ciekawych pomysłów!
21.03.2013
Nauczycielka Przedszkola