Konkurs plastyczny pt. "Polska oczami dziecka"

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie "Polska oczami dziecka". Regulamin konkursu w załączeniu.

Organizator:
- Przedszkole Nr 140
Cel konkursu:
- kształtowanie postaw patriotycznych;
- zachęcanie do udziału w obchodach z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości;
- pobudzanie inwencji twórczej i kreatywności;
- rozwijanie wyobraźni i umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi;
- stwarzanie dzieciom możliwości prezentacji swoich dokonań.
Uczestnicy konkursu:
Przedszkolaki wraz z Rodzicami z Przedszkola Nr 140
Wymagania konkursowe:

1. Wykonanie pracy konkursowej – mapy Polski.
2. Praca powinna być półprzestrzenna a wielkość mapy zgodna z podanym wzorem – załącznik nr 1.
3. Technika wykonania pracy: kolaż przy użyciu mas plastycznych, różnych materiałów i tworzyw oraz trwałych materiałów plastycznych.
4. Praca powinna być opatrzona metryczką zawierającą: imię i nazwisko, wiek dziecka i nazwę grupy.
5. Wypełnienie zgody na udział dziecka w konkursie oraz zgody na przeniesienie praw autorskich i publikacje pracy (druki dołączone do regulaminu).
Prace konkursowe należy składać w grupie VI "Lwiątka" u p. Joanny Siewierskiej lub w grupie IV "Pszczółki" u p. Anny Maksylewicz – Stani do 19.10.2018 r.
Kryteria oceniania:
Prace będą oceniane przez niezależną Komisję Konkursową powołaną przez koordynatora konkursu. Decyzja Jury o przyznaniu nagród jest ostateczna. Komisja Konkursowa w ocenie bierze pod uwagę:
- zgodność tematyczna;
- różnorodność wykorzystanych materiałów plastycznych;
- oryginalność i pomysłowość;
- walory estetyczne.
Prace konkursowe nie będą zwracane, przechodzą na własność przedszkola – organizatora konkursu.
*kolaż - technika artystyczna polegająca na formowaniu kompozycji z różnych materiałów i tworzyw (gazet, tkaniny, fotografii, drobnych przedmiotów codziennego użytku itp.). Są one naklejane na płótno lub papier i łączone z tradycyjnymi technikami plastycznymi (np. farbą olejną, farbą akrylową).
Joanna Siewierska