Konkurs  pt.: "Zostań gwiazdą recyklingu, czyli zbiórka makulatury na kilogramy" undefined

Konkurs pt.: "Zostań gwiazdą recyklingu, czyli zbiórka makulatury na kilogramy"

I.Organizator konkursu: Przedszkole Samorządowe w Miliczu
II.Cele konkursu:
a) uwrażliwienie na piękno przyrody,
b) kształtowanie odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego poprzez codzienne działania we własnym domu, przedszkolu, najbliższym otoczeniu,
c) pobudzenie świadomości, że stan środowiska naturalnego jest naszą wspólną odpowiedzialnością dziś i jutro,
d) popularyzowanie wiedzy na temat selektywnej zbiórki odpadów komunalnych i możliwości recyklingu oraz ponownego wykorzystania surowców wtórnych

III.Regulamin konkursu:

-Uczestnicy konkursu: dzieci z Przedszkola Samorządowego w Miliczu.
-Przedmiotem konkursu jest zbiórka makulatury: gazety, kolorowe czasopisma, książki, zeszyty oraz zapisane lub zadrukowane kartki.
-Warunki uczestnictwa w konkursie: w dniach 01.04.2019r. - 12.04.2019r. dzieci przynoszą powiązaną w paczki makulaturę ważącą do 3kg wyłącznie do koordynatorów konkursu, tj. na grupy Krasnoludki(3-latki), Biedroneczki(5-latki) i Tygryski (5-latki) w celu weryfikacji wagi paczki. Koordynator zapisuje na specjalnej liście, ile kilogramów makulatury przyniosło dziecko.
-Nagrody i wyróżnienia: spośród uczestników konkursu zostaną wyłonieni laureaci I, II i III miejsca w kategorii -Najlepszy "Ekoprzedszkolak" oraz dodatkowo zostaną przyznane 3 wyróżnienia.
-Oficjalne zakończenie konkursu i wręczenie nagród wszystkim laureatom konkursu odbędzie się po 26 kwietnia 2019r.
-Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dzieci biorących udział w konkursie oraz na akceptację warunków regulaminu konkursu.
31.03.2019
Przedszkole Samorządowe w Miliczu