Konkurs recytatorski wierszy Juliana Tuwima undefined

Organizator:
Magdalena Krajewska

I Założenia ogólne
1. Konkurs recytatorski odbywa się w Roku Juliana Tuwima, ustanowionym uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
2. Konkurs odbędzie się: 14.11.2013 o godz.12:00

3. Cele imprezy:
- popularyzacja poezji Julina Tuwima
- upowszechnianie kultury żywego słowa,
- rozbudzanie talentów i podnoszenie umiejętności recytatorów,
- wymiana doświadczeń między uczestnikami.

II Warunki uczestnictwa
1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 4 – 9 lat. Uczestnicy występują z podziałem na kategorie wiekowe: 4 – 5, 6 – 7 i 8 – 9 lat. Uwaga!!! Wychowawcy i nauczyciele proszeni są o dokonanie wstępnych eliminacji dzieci, przystępujących do konkursu recytatorskiego. Każda placówka może zgłosić maksymalnie do trzech uczestników z każdej kategorii wiekowej, czyli łącznie dziewięć do udziału w konkursie w wyłonionych eliminacjach wewnętrznych.
2. Warunkiem udziału jest wcześniejsze - do 08.11.2013 włącznie - zgłoszenie uczestnictwa poprzez dostarczenie osobiste, lub przesłanie e-mailem ( [email protected]) danych:
imie i nazwisko, wiek, tytuł wybranego wiersza, placówka,klasa, nauczyciel prowadzący oraz numer telefonu nauczyciela.
3. Każdy z uczestników prezentuje całość lub fragment jednego utworu poetyckiego autorstwa Juliana Tuwima. Czas prezentacji nie może przekraczać 3 minut.
4. Oceny występów konkursowych dokona jury powołane przez organizatora. Pod uwagę będą brane następujące kryteria:
- opanowanie pamięciowe wiersza,
- interpretacja tekstu,
- kultura żywego słowa,
- ogólny wyraz artystyczny ( uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój)

5. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu przeprowadzenia konkursu, w tym na publikację imion i nazwisk laureatów na stronie internetowej.
6. Zgłoszenie do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

III Rozstrzygnięcie
Tego samego dnia odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste rozdanie nagród i dyplomów.
13.10.2013
Magdalena Krajewska