Konkurs rysunkowy na wymarzonego pluszaka undefined

Konkurs rysunkowy na wymarzonego pluszaka

IKEA postanowiła ożywić dziecięce marzenia – narysowane przez maluchy pluszaki trafią na sklepowe półki. Małym projektantem ma szansę zostać każde dziecko w wieku do 12 lat, które weźmie udział w konkursie. Prace można zgłaszać od 12 listopada do 7 grudnia przez stronę internetową. Można też przyjść z pociechami na warsztaty rysunkowe do IKEA Kraków, gdzie dzieci zaprojektują maskotki pod okiem animatorek. Zajęcia odbywają się w każdy weekend, od 15 listopada do 7 grudnia.

Konkurs realizowany jest równolegle we wszystkich sklepach IKEA na całym świecie. W Polsce, spośród wszystkich zgłoszonych prac, przedstawiciele IKEA oraz UNICEF wybiorą 20 najciekawszych rysunków. Każdy ze zwycięzców otrzyma pluszaka uszytego według własnego pomysłu. Ponadto nagrodzone prace wezmą udział w międzynarodowym konkursie, a ich mali autorzy powalczą o nagrodę główną, jaką jest włączenie pluszaka ich autorstwa do limitowanej edycji pluszowych zabawek IKEA. 10 najciekawszych rysunków zostanie "ożywionych", by stać się bohaterami przyszłorocznej akcji "Pluszaki dla Edukacji" – mogą więc zostać ulubioną przytulanką milionów dzieci. Pomogą też tym najbardziej potrzebującym z najuboższych regionów świata: ze sprzedaży każdej pluszowej zabawki, IKEA Foundation przeznaczy 1 euro na rzecz programów edukacyjnych UNICEF i Save The Children.

Konkurs na miarę dziecięcych marzeń
W konkursie, który trwa od 12 listopada do 7 grudnia 2014 r., może wziąć udział każde dziecko w wieku do 12 lat. Rysunek można przesłać w formacie elektronicznym za pomocą aplikacji dostępnej na www.IKEA.pl/pluszakidlaedukacji lub przyjść z dzieckiem na warsztaty rysunkowe w IKEA Kraków. Zajęcia odbywają się we wszystkie weekendy akcji, tj. 15-16, 22-23, 29-30 listopada i 6-7 grudnia, w godzinach 12:00 – 18:00. Podczas warsztatów dzieci, pod okiem animatorek, narysują swoje wymarzone pluszaki. Następnie (za zgodą rodziców) ich prace zostaną zgłoszone do konkursu, a każdy mały twórca otrzyma dyplom. Rodzice, którzy prześlą rysunek swojej pociechy poprzez stronę internetową, otrzymają go w formacie elektronicznym. Uzyskają też link do rysunku swojej pociechy, którym będą mogli pochwalić się wśród rodziny i przyjaciół. Na stronie konkursowej powstanie ogólnodostępna galeria prac, gdzie każdy będzie mógł zobaczyć, o jakich pluszakach marzą dzieci. Rozstrzygnięcie konkursu w Polsce nastąpi na początku stycznia 2015 roku, globalni zwycięzcy zostaną ogłoszeni do końca stycznia.

Pluszaki dla Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego
Konkurs rysunkowy jest częścią XII edycji kampanii "Pluszaki dla Edukacji", która potrwa do 3 stycznia 2015 roku. W ramach akcji z każdej sprzedanej maskotki i książeczki IKEA Foundation przekazuje 1 euro na rzecz programów UNICEF i Save The Children. Międzynarodowa kampania ma też swój wymiar lokalny. W Krakowie towarzyszy jej zbiórka pluszaków dla małych pacjentów Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Maskotki trafią do karetek, aby pomóc maluchom choć na chwilę zapomnieć o lęku i bólu. Po zakończeniu leczenia dzieci będą mogli zabrać swojego pluszowego przyjaciela do domu. Aby wesprzeć działania IKEA Foundation i jednocześnie pomóc najmłodszym pacjentom Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w trudnych chwilach, wystarczy kupić pluszaka i wrzucić go do specjalnego pojemnika, znajdującego się na terenie sklepu. W wyniki ubiegłorocznej akcji do karetek Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego trafiło blisko 2 400 maskotek, ze a sprzedaży pluszaków udało się zebrać 10,1 miliona euro, z czego prawie 231 tysięcy euro, czyli ponad 900 tysięcy złotych, w Polsce. Środki te zostały przeznaczone na programy edukacyjne dla dzieci z krajów rozwijających się, realizowane przez organizacje UNICEF i Save the Children.

Pięciu wspaniałych
Najnowsza kolekcja pluszaków IKEA składa się z bohaterów baśni "Żabi książę", opowiadającej historię Księcia Karola zamienionego w żabę przez Gderliwą Wróżkę. Bohaterska Księżniczka Klara robi wszystko, co w jej mocy, aby odnaleźć i uratować swojego przyjaciela. Książeczka oraz pluszaki są już dostępne w ofercie IKEA i wspierają akcję "Pluszaki dla Edukacji". Wśród uroczych przytulanek z Bajkowego Lasu znaleźć można Księżniczkę Klarę, Mądrą Sowę, Wesołą Myszkę, Czerwonego Kapturka i głównego bohatera opowieści – Żabiego Księcia. Wszystkie pluszaki są przyjazne dla dzieci, nie zawierają niebezpiecznych elementów (takich jak np. guziki) i wykonane zostały z bezpiecznych materiałów. Pluszowa zabawka lub książeczka może być wyjątkowym, świątecznym prezentem dla malucha, tym bardziej, że posiada pozytywną moc – pomaga nieść radość dzieciom, nie tylko w odległych częściach świata, ale też w Polsce.
17.11.2014
Aneta Kijas