Boże Narodzenie

"Ludowe ozdoby choinkowe"

II Ogólnopolski Rodzinny Konkurs Plastyczno-Techniczny

1. Organizatorem konkursu jest Przedszkole Małych Odkrywców w Piaskach.
2. Konkurs organizowany jest w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Piękna Nasza Polska Cała.
3. Celem konkursu jest zainteresowanie rodzin tradycją ludową, ochrona przed zapomnieniem dziedzictwa kultury ludowej, wspólne działanie dzieci wraz z członkami rodziny oraz pobudzenie inwencji twórczej.
4. Przedmiotem konkursu są ludowe ozdoby choinkowe - np. łańcuchy z bibuły, papieru, słomy, zabawki z bibuły, słomy, materiałów naturalnych (np. aniołki, gwiazdki, koszyczki).
5. Kryteria oceny:
- zgodność z tradycją ludową
- umiejętność wykorzystania tradycyjnych wzorów i materiałów we współczesnym zdobnictwie
- staranność wykonania
- ogólny wyraz artystyczny
6. Prace będą oceniane przez Komisję Konkursową powołaną w Przedszkolu w Bielawach.
7. Trzy najlepsze prace zostaną przesłane do Przedszkola Małych Odkrywców w Piaskach i tam będą miały szansę do wygrania nagrody głównej.
8. Każdy uczestnik konkursu zostanie nagrodzony dyplomem.
9. Do każdej pracy powinna być przymocowana metryczka, a na niej imię i nazwisko dziecka. Pracę przynosimy do przedszkola zapakowaną w torbę papierową.

Karolina Kasińska