Międzyprzedszkolny konkurs plastyczny pt. "Kolorowa zima"

Organizator:

Przedszkole nr 44 w Gdańsku – "Kraina Radości"

Cele konkursu:
• kształcenie umiejętności uważnego słuchania utworów literackich
• wyzwolenie wyobraźni dziecięcej poprzez ekspresję plastyczną
• promowanie talentów plastycznych dzieci
• zachęcanie do obserwacji przyrody w otoczeniu przedszkola w porze zimowej

Regulamin konkursu:

1.Konkurs adresowany jest do dzieci 3-6 letnich.

2.Czas trwania konkursu: 19.01.2014r. – 20.02.2015r.

3.Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej inspirowanej wierszem "Śnieg" L.J. Kern

Śnieg - Ludwik Jerzy Kern

Czy wam nie przyszło nigdy do głowy,
że śnieg powinien być kolorowy?
Albo zielony, albo czerwony,
liliowy albo beż.
Śnieg ten lepiłoby się wspaniale,
a bałwan biały nie byłby, ale
albo zielony, albo czerwony,
liliowy albo beż.
Śnieżki tak samo w zimowej porze
byłyby wtedy w jakimś kolorze:
albo zielone, albo czerwone,
liliowe albo beż.
Bardzo kolory by się przydały,
a tu tymczasem wciąż pada biały,
biały bielutki, miękki mięciutki,
świeży, świeżutki śnieg.

4.Dzieci wykonują swoją pracę indywidualną, w formacie A4 techniką dowolną – płaską.

5. Konkurs jest przeznaczony dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 lata; 5-6 lat

6.Na konkurs można zgłosić maksymalnie 4 prace z jednej placówki, po dwie dla każdej grupy wiekowej.

7. Nadsyłane prace powinny zawierać metryczkę: imię , nazwisko oraz wiek dziecka, nazwę i adres placówki, imię i nazwisko wychowawcy grupy. Wraz z pracą proszę załączyć pisemną zgodę Rodzica na udział dziecka w konkursie.

8.Prace należy dostarczyć lub przesłać pocztą do dnia 20.02.2015 (decyduje data stempla pocztowego) na adres:
Przedszkole Nr 44 "Kraina radości"
ul. Krasickiego 10
Z dopiskiem: Konkurs "Kolorowa zima"

8. Prace konkursowe oceniać będzie Jury powołane przez Organizatora. Jury przyzna po 3 miejsca dla każdej z grup wiekowych.

9. Kryteria oceny gotowych prac plastycznych: zgodność z tematyką konkursu, samodzielność wykonanych prac i pomysłowość.

10.Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody przesłane za pośrednictwem poczty.

11.Nauczycieli, chcących otrzymać potwierdzenie uczestnictwa w konkursie, prosimy o przesłanie zaadresowanej koperty zwrotnej z naklejonym znaczkiem pocztowym.

12.Dostarczenie prac jest równoznaczne z akceptacją regulaminu oraz zgodą na ogłoszenie wyników konkursu na stronie internetowej przedszkola.

13. Nadesłane prace nie podlegają zwrotowi i przechodzą na własność Organizatora.

14. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych nagrodzonych dzieci i ich opiekunów.

15. Wyniki konkursu zostaną opublikowane dnia 23 .02. 2013 na stronie internetowej: http://krainaradosci.przedszkolowo.pl

16. Wszystkich laureatów poinformujemy o wynikach drogą mailową lub telefonicznie.

Kontakt:

Przedszkole Nr 44 "Kraina radości"
ul. Krasickiego 10
Tel. +48585221291