Mój niepełnosprawny kolega - ogólnopolski konkurs plastyczny

Regulamin ogólnopolskiego konkursu plastycznego
"Mój niepełnosprawny kolega"

Organizatorem konkursu jest Przedszkole Miejskie nr 12 w Legionowie, ul. Królowej Jadwigi 7 05-120 Legionowo. tel/fax 22 774 58 38

Cele konkursu:
-uwrażliwienie dzieci na problemy osób niepełnosprawnych
-umożliwienie dzieciom wyrażenia odczuć i refleksji nad niepełnosprawnością
-wyrabianie szacunku i tolerancji wobec niepełnosprawnych fizycznie i intelektualnie,
-wskazanie zachowań pozytywnych w stosunku do osób niepełnosprawnych
-całościowe postrzeganie dziecka, a nie tylko jego zaburzeń; dostrzeganie jego "mocnych stron".
-rozwijanie twórczej aktywności dzieci

Kategorie:
- przedszkola - wiek 4-6 lat
- uczniowie szkół podstawowych kl. "O" i "I"

Termin nadsyłania prac: do końca kwietnia 2013 roku

Rozstrzygnięcie konkursu – 5 maj 2013 roku

Warunki konkursu:

1. Technika - dowolna;

2. Format pracy - dowolny;

3. Liczba prac z danej placówki/szkoły - dowolna;

4. Praca wykonana indywidualnie i samodzielnie lub przy niewielkiej pomocy opiekuna;

5. Temat pracy związany z postrzeganiem niepełnosprawności. Interpretacja tematu musi dotyczyć zagadnienia niepełnosprawności. Mile widziane uwzględnienie różnych rodzajów niepełnosprawności

6. Nadawca przesyła prace na koszt własny w wyznaczonym terminie na adres:

Przedszkole Miejskie nr 12 w Legionowie
ul. Królowej Jadwigi 7
05-120 Legionowo
tel./ fax 774 58 38

7. Organizator zobowiązuje się przesłać pocztą nagrody dla osób, które nie będą mogły przybyć na rozdanie.

8. Każda praca posiada metryczkę umieszczoną z tyłu pracy, która zawiera: imię i nazwisko ucznia, klasa, adres przedszkola/szkoły, telefon kontaktowy oraz imię i nazwisko nauczyciela/opiekuna;

9. Udział w konkursie jest jednoznaczny z przyjęciem przez uczestnika konkursu wszystkich warunków regulaminu. Złożone prace przechodzą na własność Organizatora Konkursu. Przez zgłoszenie pracy na Konkurs autorzy prac wyrażają zgodę na eksponowanie, publikowanie złożonych prac i wyrażają zgodę na upublicznienie swoich danych umieszczonych na odwrocie prac konkursowych.

10. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia prac powstałe podczas
transportu.

Zasady przyznawania nagród:

1. O wyłonieniu laureatów konkursu decyduje powołana w tym celu Komisja Konkursowa, zwana dalej Komisją.

2. Komisję powołuje Organizator.

3. Prace nie spełniające warunków regulaminowych nie będą klasyfikowane przez Komisję.

4. Decyzja Komisji jest ostateczna i nieodwołalna.

5. Komisja konkursowa przyzna atrakcyjne nagrody rzeczowe i wyróżnienia kategoriach wiekowych: 4-5 lat, 6-7 lat.

6. Szkoły biorące udział w konkursie zostaną powiadomione o przyznaniu nagród telefonicznie.

7. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród planowane jest 5 maja 2013r - z okazji Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Organizator:
Monika Wądołowska