Moja ulubiona postać z bajki czytanej na dobranoc - konkurs ogólnopolski

Cele konkursu:
-Poznawanie utworów literatury dziecięcej.
-Kształcenie umiejętności wyrażania dziecięcych przeżyć estetycznych w formie plastycznej.
-Rozwijanie inwencji twórczej i fantazji dzieci.
-Wzbogacenie doświadczeń plastycznych dzieci.

Regulamin konkursu:

1. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej, której tematem przewodnim jest ulubiona postać z utworów literatury dziecięcej.

2. Konkurs adresowany jest do dzieci 3-6-letnich.

3. Technika wykonania prac: dowolna

4. Format pracy: dowolny

5. Ilość prac z jednej placówki: maksymalnie 5.

6. Na konkurs można zgłaszać tylko prace indywidualne, wykonane pod kierunkiem jednego nauczyciela.

7. Każda praca powinna zawierać metryczkę: imię i nazwisko dziecka, wiek, nazwę i adres placówki oraz imię i nazwisko nauczyciela pod kierunkiem którego została wykonana praca. Metryczkę prosimy zamieścić z tyłu pracy.

8. Prace konkursowe z dopiskiem "Konkurs plastyczny" należy przesłać lub dostarczyć do 30 marca 2013r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres:

ul. Dywizji Kościuszkowskiej 9
43- 300 Bielsko Biała
Tel. 33812-32-39

9. Oceniane będą walory artystyczne, pomysłowość, oryginalność i samodzielność wykonania prac.

10. Nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca w dwóch kategoriach wiekowych:
-I kategoria – dzieci w wieku 3-4 lat.
-II kategoria – dzieci w wieku 5-6 lat.

Autorzy nagrodzonych prac otrzymają nagrody i dyplomy, które zostaną wysłane pocztą.

11. Nauczyciele, którzy chcą otrzymać podziękowania za przygotowanie dzieci do konkursu proszeni są o załączenie do wysyłanych prac koperty (format A4) ze znaczkiem i adresem zwrotnym.

12. Laureaci konkursu zostaną wyłonieni przez jury powołane przez organizatorki.

13. Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie www.pm51.mzo.bielsko.pl. Zwycięskie przedszkola zostaną powiadomione telefonicznie.

14. Nadesłane prace nie podlegają zwrotowi i przechodzą na własność organizatora.

15. Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych nagrodzonych osób oraz nauczycieli pod kierunkiem, których zostały wykonane prace.

16. Termin rozstrzygnięcia konkursu: do 10 kwietnia 2013.

Osoby odpowiedzialne z przebieg konkursu: Anna Dąbek, Aneta Wysocka
07.03.2013