"MOJE DRZEWO GENEALOGICZNE". undefined

"MOJE DRZEWO GENEALOGICZNE".

Dnia 10 grudnia 2014r. w Samorządowym Przedszkolu Nr 2 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na "MOJE DRZEWO GENEALOGICZNE".
Myślą przewodnią konkursu było odkrywanie przez dzieci własnych korzeni rodzinnych. W konkursie wzięło udział 8 dzieci: Bartłomiej Oleksiuk z gr.II, Amelia Giersz i Weronika Zgorzałek z gr.III oraz Szymon Jaworski, Krystian Gąsior, Michał Panasiuk, Piotr Morgunowicz i Maksymilian Jaszczuk z gr.IV. Celem konkursu było nie tylko zainteresowanie dzieci historią rodziny, ale również kształtowanie postawy twórczej, rozwijanie zainteresowań plastycznych, a także zabawa w "małych detektywów" w celu zdobycia informacji o rodzinie. Na konkurs wpłynęły prace przestrzenne, wykorzystujące różne techniki plastyczne, faktury i zdjęcia. Wszystkie "drzewa" były bardzo starannie wykonane, przejrzyste i niezwykle ciekawe. Pomysłowość dzieci i rodziców przeszła najśmielsze oczekiwania komisji, składającej się z Pani Dyrektor K. Augustyniuk, p. E. Adamczyk i p. A. Zgorzałek. Na szczególną uwagę zasłużyło drzewo rodzinne Krystiana Gąsiora z gr. IV. To właśnie jego praca została wyróżniona przez komisję. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni upominkami i pamiątkowymi dyplomami.
Poniższa galeria zdjęć jest dowodem na wysoki poziom prac biorących udział w konkursie.
15.12.2014
Marlena Wasiluk