"Moje osiedle, moje miasto, mój kraj" konkurs fotograficzny

Konkurs skierowany jest do nauczycieli przedszkoli. Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności dostrzegania piękna swojego osiedla, miasta, kraju, kształtowanie postawy patriotycznej oraz tolerancji i szacunku wobec wielokulturowości u dzieci. Niniejszy konkurs ma na celu doskonalenie umiejętności dokumentowania przez nauczycieli ich pracy z dziećmi.

Regulamin VII edycji konkursu fotograficznego
"Moje osiedle, moje miasto, mój kraj"
zasięg ogólnopolski
Honorowy patronat:
Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Słoneczny Stok"

1. Organizator konkursu:
Przedszkole Samorządowe nr 82 w Białymstoku.
Adres organizatora:
Przedszkole Samorządowe nr 82
ul. Zbigniewa Herberta 63
tel.: 858799114

2. Cele konkursu:
- promowanie pasji fotografowania wśród nauczycieli przedszkoli i dokumentowania efektów pracy z dziećmi,
- rozbudzanie zainteresowania dzieci i ukazywania różnorodności i piękna naszego miasta, regionu, kraju,
- poszerzanie wiedzy dzieci na temat miasta i jego okolic
(krajobrazu, kultury, sztuki, wielokulturowości, zabytków).

3. Osoby upoważnione do udzielania informacji na temat konkursu:
Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 82 Anna Sołowiej.
Koordynator: Agnieszka Piasecka, Beata Szorc-Frankowska.

4. Adresaci konkursu.
Konkurs adresowany jest do nauczycieli przedszkoli.

5. Termin składania prac: od 1.II 2016 do 14.III. 2016r.
Prace konkursowe należy dostarczyć do dnia 14.III. 2016 drogą pocztową na adres przedszkola z dopiskiem konkurs "Moje osiedle, moje miasto, mój kraj" lub osobiście do sekretariatu przedszkola.

6. Zasady konkursu:
- do konkursu można zgłosić wyłącznie prace indywidualne,
- albumy powinny dokumentować pracę nauczyciela z dziećmi zgodnie z celami i tematem konkursu,
- praca powinna być wykonana w formie albumu formatu
A4 ( max. 10 stron ) i zawierać zdjęcia o minimalnym formacie 10x15 w dowolnej liczbie na stronie,
- w albumie należy zamieścić zdjęcia z minimum 5 wyjść, wycieczek, wyjazdów z dziećmi w najbliższą i dalszą okolicę z krótkim opisem ( 1-2 zdania),
- prace dostarczone do siedziby organizatora po terminie nie będą brane pod uwagę przez Jury, w przypadku prac nadesłanych pocztą liczy się data stempla pocztowego,
- prace nie mogą być nagrodzone w innych konkursach,
- wszystkie dostarczone prace powinny zawierać metryczkę:
• tytuł pracy,
• imię i nazwisko autora,
• nazwę placówki ( adres, numer telefonu i e-mail),
- organizator zastrzega sobie prawo do wyłączenia z udziału w konkursie prac nie spełniających wyżej wymienionych wymagań,
- organizator nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenie prac podczas transportu,
- w konkursie zostaną przyznane 3 nagrody i 3 wyróżnienia,
- nagrody i wyróżnienia zostaną wysłane pocztą,
- osoby, które chcą otrzymać potwierdzenia udziału w konkursie, proszone są o dołączenie do pracy zaadresowanej koperty ze znaczkiem,

7. Jury oceniać będzie:
- zgodność tematyki wykonanej pracy z hasłem przewodnim konkursu i regulaminem,
- kompozycję pracy oraz technikę wykonania pracy,
- jakość wykonanych zdjęć.

8. Prace konkursowe oceniane będą przez Jury konkursowe, powołane przez Organizatora.

9. Ogłoszenie wyników konkursu.
- Laureaci konkursu zostaną powiadomieni o przyznaniu nagród telefonicznie lub e-mailem przez Organizatora.
- Lista osób nagrodzonych opublikowana zostanie na stronie internetowej Organizatora: www.przedszkole82.bialystok.pl w dniu 24.III.2016r.

10. Zwycięskie prace zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w siedzibie Organizatora.

11. Prace biorące udział w konkursie przechodzą na własność organizatora, chyba że uczestnik konkursu w zgłoszeniu zaznaczy prośbę o odesłanie pracy przesyłką na koszt odbiorcy.

12. Nadesłanie prac jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu i wyrażeniem zgody przez uczestników na przetwarzanie danych osobowych przez organizatora dla potrzeb konkursu (Ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r. Dz. U. Nr 133, poz. 833, z późn. zm) oraz wszelkiego typu publikacji.
08.02.2016
Agnieszka Piasecka