Najciekawszy kącik matematyczny - wyniki konkursu undefined

Najciekawszy kącik matematyczny - wyniki konkursu

"Matematyka nie jest trudna,
ani nudna
Zwłaszcza, jeśli zaprzyjaźnimy się
z nią od dziecka
Matematyka jest miarą wszystkiego …" (Arystoteles)

Dlatego też, zabawy matematyczne są bardzo ważne w rozwoju dzieci od najmłodszych lat. Dają możliwość działania, liczenia, logicznego myślenia, porównywania i wyciągania wniosków. W odpowiednio wyposażonym kąciku matematycznym można zaproponować dzieciom ciekawe zabawy matematyczne i gry, które mogą doskonalić i usprawniać umiejętności klasyfikowania, porównywania, liczenia, dodawania i odejmowania. Do wyposażenia kącików matematycznych możemy wykorzystać wiele różnych przedmiotów, gier i innych rzeczy z najbliższego otoczenia.
Pamiętajmy, aby zabawy i pomoce zgromadzone w kącikach były dostosowane do możliwości i umiejętności dziecka, interesujące i sprawiały radość.
Kreatywność, pomysłowość i zaangażowanie nauczycieli naszego przedszkola w zakresie samodzielnego tworzenia dydaktycznych pomocy matematycznych została poddana próbie w konkursie na "Najciekawszy kącik matematyczny".
I jak to w konkursach bywa, zostali wyłonieni zwycięscy.
I miejsce zajęły aż trzy grupy: grupa I,VII i XII.
Wszystkim grupom dziękujemy za udział, a zwycięskim grupom gratulujemy.

organizator konkursu – Małgorzata Sroka

Lucyna Kopek