Ogólnopolski konkurs plastyczny "Najciekawsza EKO - kartka świąteczna"

Regulamin ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Najciekawsza EKO - kartka świąteczna"

Organizatorem konkursu jest Przedszkole Miejskie nr 49
Nauczyciele odpowiedzialni: Tomasz Kurzyk, Justyna Dyguda

Cele konkursu:
• Rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej.
• Zwiększenie świadomości ekologicznej.
• Rozwijanie wrażliwości estetycznej.
• Zwiększanie zdolności manualnych wśród dzieci.
• Wykorzystanie surowców wtórnych w plastyce.

Kategorie wiekowe
• Dzieci młodsze – 3 – 4 letnie
• Dzieci starsze – 5-6 letnie

Zasady uczestnictwa:
• Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym 3-, 4-, 5- i 6 – letnich z przedszkoli z całej Polski.
• Uczestnicy konkursu wykonują kartkę świąteczną w formacie A5 (4 prace z placówki), wybranymi przez siebie technikami plastycznymi, z użyciem surowców wtórnych.
• Prace w postaci zdjęcia lub skanu prosimy wysyłać na adres mailowy: [email protected]
• Do kartki dołączamy informacje: imię i nazwisko dziecka, wiek, nauczyciel(e) prowadzący, email, adres i telefon placówki
• Termin składania prac – do 29 grudnia

Kryteria oceniania oraz nagrody:
Komisja konkursowa składająca się z nauczycieli: Justyny Dygudy, Tomasza Kurzyka oraz dyrektor Iwony Zając będzie oceniać :
• samodzielność i staranność wykonania,
• nawiązanie do tematu,
• wrażenie artystyczne,
• pomysłowość
• wykorzystanie surowców wtórnych
• Dla zwycięzców każdej kategorii (1-3 miejsca) przewidziano pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci książek przyrodniczych, zabawek – pomocy dydaktycznych do wykonywania eksperymentów przyrodniczych.

16.12.2016
Tomasz Kurzyk