Ogólnopolski konkurs regionalno --plastyczny. "Polska to moja Ojczyzna" undefined

Ogólnopolski konkurs regionalno --plastyczny. "Polska to moja Ojczyzna"

Ogólnopolski konkurs regionalno --plastyczny.
"Polska to moja Ojczyzna"

I Informacje ogólne

1.Organizatorem konkursu jest:
Publiczne Przedszkole nr 8 im. Kubusia Puchatka z Oddziałami Zamiejscowymi w Ligocie Górnej i Smardach Górnych
ul. Ossowskiego 3 i, 46- 203 Kluczbork
tel. 418 29 65 , [email protected]

2.Patronat honorowy: Burmistrz Miasta Kluczborka.

3. Tematyka prac powinna koncentrować się wokół hasła: "Polska to moja Ojczyzna", nawiązując tematycznie do regionu, w którym żyjemy, tradycji i obyczajów.

4. Uczestnikiem konkursu może być każda placówka przedszkolna i oddział przedszkolny przy szkole podstawowej.

5. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5 – 6 lat.

6. Forma pracy:

-praca plastyczna wykonana dowolną techniką (z wyłączeniem kasz i materiałów nietrwałych) ;
- format A-3, A-4;

II CELE KONKURSU:
-" ….kształtowanie poczucia własnej tożsamości "dziecka" jako podstawy zaangażowania się w funkcjonowanie we własnym środowisku , a także autentycznego otwarcia się na inne społeczności i kultury"( Ministerstwo Edukacji Narodowej- O edukacji regionalnej- dziedzictwie kulturowym w regionie);

-kształtowanie szacunku dla własnego państwa;
-propagowanie wśród dzieci zainteresowania dziedzictwem kulturowym swojego regionu;

-wprowadzanie dzieci w świat wartości estetycznych i rozwijanie umiejętności -wypowiadania się poprzez sztuki plastyczne.

Kryteriami oceny będą:
a) trafność doboru tematu pracy,
b) walory artystyczne: kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania,
c) oryginalność.

III Przebieg konkursu
1.Konkurs ma przebieg I etapowy
2.Prace konkursowe należy dostarczyć do:

Publicznego Przedszkola nr 8 im. Kubusia Puchatka z Oddziałami Zamiejscowymi w Ligocie Górnej i Smardach Górnych
ul. Ossowskiego 3 i, 46- 203 Kluczbork z dopiskiem :"Polska to moja Ojczyzna"

3. Termin dostarczenia prac - 30. X. 2014 r.

4. Każda placówka może przesłać maksymalnie 6 prac.

5. Do pracy należy dołączyć ( przyklejoną na odwrocie pracy informację) :
- imię i nazwisko autora, wiek
-tytuł pracy
- pieczątka placówki
-opiekun dziecka

IV. Rozstrzygnięcie Konkursu - 13. XI. 2014 r.

1. Dostarczone prace stają się własnością organizatora .
W sytuacjach nieobjętych niniejszym regulaminem rozstrzyga organizator konkursu.
Organizator zastrzega sobie prawo do reprodukcji i ekspozycji prac w materiałach i publikacjach bez zgody autora i bez uiszczenia autorowi należności finansowych.
Organizator zastrzega sobie prawo udostępniania nadesłanych do konkursu prac wszystkim innym zainteresowanym instytucjom, celem zorganizowania wystawy tematycznej.

Nagrody i wyróżnienia:
Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy, a ich opiekunowie listy gratulacyjne.

UWAGI i INFORMACJE DODATKOWE:

W przypadku prac nadesłanych pocztą liczy się data stempla pocztowego.
Prosimy nie oprawiać prac plastycznych.
Prace konkursowe przechodzą na własność organizatora przedsięwzięcia
Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za uszkodzenie prac konkursowych podczas transportu.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU.
17.04.2014