Polskie góry w czterech porach roku - ogólnopolski konkurs plastyczny

Przedszkole nr 50 w Bielsku–Białej i www.zakopaneportal.pl ma zaszczyt zaprosić dzieci w wieku 3-6 lat, do ogólnopolskiego konkursu plastycznego.

Cele:
-Wzbudzanie zamiłowania do otaczającej nas przyrody.
-Wyrażanie za pomocą działań plastycznych własnych obserwacji i wiedzy o świecie przyrodniczym.
-Uwrażliwienie dzieci na piękno polskich gór
-Rozbudzenie przynależności narodowej.
-Kształtowanie umiejętności posługiwania się różnymi środkami wypowiedzi artystycznej.
-Zapoznanie z różnością form plastycznych.

Regulamin:

1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci 3-6 letnich.

2. Prace powinny być wykonane samodzielnie przez dziecko.

3. Technika i format: dowolny.

4. Praca ma dotyczyć gór w tylko jednej porze roku, (np. góry zimą)

5. Prace przesyłane są w wersji elektronicznej – zdjęcie pracy na adres e-mail: konkurs.polskiegory@o2

6. Ilość nadesłanych prac z jednej placówki: max. 5

7. Prace muszą być zapisane w formacie JPG o minimalnej rozdzielczości 2400x3200 i nazwane wg schematu: nrpracy.imięnazwiskodziecka_placówka
(np. 1.zosiakowalska_przedszkole50bielsko)

8. Każda praca musi zawierać metryczkę: imię i nazwisko dziecka, wiek, nazwę i adres placówki, nr telefonu, imię i nazwisko opiekuna, nazwa pory roku w jakiej dotyczy praca.

Metryczkę umieszczamy w treści maila (np. 1. Zosia Kowalska itd., 2.Jaś Nowak itd.)

9. Prace oceniane będą pod względem: samodzielności, pomysłowości w interpretacji tematu.

10. Ocena prac i wyłonienie zwycięzców przebiegnie w 2 etapach:

1 etap: ocena prac na etapie przedszkolnym – powołane jury wybierze prace które wezmą udział w drugim etapie,

2 etap: prace zostaną opublikowane na portalu społecznościowym facebook na koncie użytkownika zakopaneportal.pl, gdzie internauci będą głosowali na wybrane prace. Głosowanie będzie się odbywało przez 30 dni, prace będą anonimowe, zdjęcia prac, które otrzymają najwięcej głosów w postaci liczby kliknięć w "Lubię to" znajdą się w kalendarzu na rok szkolny 2013/2014.

11. Zwyciężą po 3 prace w czterech kategoriach: wiosna, lato, jesień, zima. Łącznie zwycięży 12 prac na 12 miesięcy w kalendarzu.

12. Zwycięzcy otrzymają dyplomy, kalendarz ze swoją pracą i książkę, nagrody zostaną rozesłane do placówek w miesiącu czerwcu.

13. Istnieje możliwość aby dzieci, które uczestniczyły, a nie zwyciężyły w konkursie otrzymały dyplomy w wersji elektronicznej – w tym celu prosimy o nadesłanie adresu e-mail z zaznaczoną chęcią otrzymania takiego dyplomu, takie samo postępowanie dotyczy nauczycieli chcących otrzymania podziękowania za przygotowanie dzieci.

14. Do każdej pracy prosimy załączyć zeskanowane lub sfotografowane oświadczenie rodzica o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych dziecka związanych z przebiegiem konkursu "Polskie góry w czterech porach roku" zorganizowanym przez Przedszkole nr 50 w Bielsku – Białej i portal zakopaneportap.pl, oraz oświadczenie że rodzic zapoznał się z regulaminem konkursu – oświadczenie musi zostać podpisane przez jednego z rodziców (oryginał oświadczenia prosimy zachować w placówce) .

15. Nadesłanie prac na konkurs jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu oraz zgodą na publikację danych osobowych dziecka i opiekuna.

16. Prace przechodzą na własność organizatora.

17. Prace nie spełniające wymagań zawartych w regulaminie nie będą brane pod uwagę

18. Zdjęcia prac można nadsyłać do dnia 28.02.2013 na adres e-mail:
w tytule "Konkurs plastyczny"

19. Lista nagrodzonych oraz wszystkich uczestniczących w konkursie zostanie opublikowana na stronie Redakcji "BLIŻEJ PRZEDSZKOLA – wychowanie i edukacja" www.blizejprzedszkola.pl

20. Lista dzieci zakwalifikowanych do 2 etapu, których zdjęcia zostaną umieszczone na facebooku na profilu zakopaneportal.pl również zostaną opublikowanie na stronie www.bliżejprzedszkola.pl
31.01.2013
Agnieszka Pustółka