Sentymentalne ozdoby bożonarodzeniowe - konkurs ogólnopolski

"Sentymentalne ozdoby bożonarodzeniowe"

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że konkurs plastyczny pt. "Sentymentalne ozdoby bożonarodzeniowe" został rozstrzygnięty. Jury spośród nadesłanych prac - spełniających kryteria konkursowe - wybrało te najpiękniejsze.

Oto laureaci:

KATEGORIA DZIECI 3-4 LETNIE:

I MIEJSCE: MARIKA DRZAŁ – NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE ARTYSTYCZNO – JĘZYKOWE „ISKIERKA” – WARSZAWA / OPIEKUN: EMILIA CHECHŁACZ

II MIEJSCE: HANNA BORUŃ – PRZEDSZKOLE NR 31 BIELSKO – BIAŁA / OPIEKUN: DOROTA KASPEREK

III MIEJSCE: DAREK RAMS – PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 15 W SOSNOWCU / OPIEKUN: MONIKA KACZMARCZYK

KATEGORIA DZIECI 5-6 LETNIE:

I MIEJSCE: NATALIA MRÓWKA - PRZEDSZKOLE JANUSZA KORCZAKA W PILICY / OPIEKUN: ANNA KOTNIS

II MIEJSCE: KACPER MAZUR - PRZEDSZKOLE W NIEDRZWICY KOŚCIELNEJ / OPIEKUN: ELŻBIETA NAGAJEK

III MIEJSCE: WIKTOR PODSIADŁO – PRZEDSZKOLE JANUSZA KORCZAKA W PILICY / OPIEKUN – ANNA KOTNIS

KATEGORIA DZIECI Z KLAS I-III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

I MIEJSCE: MAREK SOLECKI – ZESPÓŁ SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY IM. KONSTANTEGO MACIEJEWICZA W STEPNICY / OPIEKUN: ANNA BOCHNIARZ – MUTKOWSKA

II MIEJSCE: KATARZYNA WACH – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W PRZEWORSKU / OPIEKUN: ALICJA BIAŁA

III MIEJSCE: MILENA ĆWIKŁA – SZKOŁA PODSTAWOWA W BUKOWINIE / OPIEKUN: MARTA KURKO

KATEGORIA NAUCZYCIELE WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO I WCZESNOSZKOLNEGO:

I MIEJSCE:

ALICJA BIAŁA - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W PRZEWORSKU oraz

DOROTA KASPEREK – PRZEDSZKOLE NR 31 BIELSKO – BIAŁA

II MIEJSCE:

ELŻBIETA NAGAJEK - PRZEDSZKOLE W NIEDRZWICY KOŚCIELNEJ

III MIEJSCE:

EMILIA CHECHŁACZ – NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE ARTYSTYCZNO – JĘZYKOWE „ISKIERKA” – WARSZAWA

WYRÓŻNIENIE OTRZYMUJE PRZEDSZKOLE NR 1 „SŁONECZKO” W ZAWIERCIU.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy pomysłów oraz wielkiego zaangażowania. Dyplomy i podziękowania dla zwycięskich przedszkoli oraz osób które nadesłały kopertę ze znaczkiem zostaną wkrótce wysłane.

Bardzo przepraszamy za opóźnienie w ogłoszeniu wyników, wynikające z absencji nauczyciela odpowiedzialnego.
Konkurs trwał do: 2012-12-19, 00:00

Przedszkole Miejskie nr 50 w Sosnowcu
zaprasza do udziału
w ogólnopolskim konkursie plastycznym
„Sentymentalne ozdoby bożonarodzeniowe”

Święta za pasem, więc nic dziwnego, że na widok ozdób choinkowych, bałwanów, Mikołajów robi się przyjemnie na sercu. Zachęcam do sentymentalnej podróży w przeszłość i wykonania niebanalnych ozdób bożonarodzeniowych – które nawiążą do ozdób wykonanych z piernika, jabłek, siana czy cukierków. Takich jakie być może pojawiały się w domu naszych babć czy też ich mam.

Organizatorem konkursu jest:
Przedszkole Miejskie nr 50 w Sosnowcu
ul. Franciszkańska 19
tel. 32 266-75-78

pomysłodawca: Beata Ambroży; Magdalena Ulewicz

Prace plastyczne powinny być wykonane w formie przestrzennej z naturalnych produktów bądź takich które je doskonale imitują. Mają to być ozdoby które, będą ukłonem w stronę pierwszych naturalnych ozdób jakie zdobiły XVI-wieczne drzewka czy stoły.

Konkurs obejmuje swoim zasięgiem teren Polski. Konkurs podzielony jest na trzy grupy uczestników.

Pierwsza z nich to dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w dwóch kategoriach wiekowych 3-4 i 5-6 latkowie.

Druga grupa to dzieci z klas I-III Szkół Podstawowych.

Trzecią grupę stanowić będą nauczyciele wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego.

Prace powinny być wykonane indywidualnie.

Celem konkursu jest przede wszystkim poszerzanie i popularyzowanie wiedzy o polskich zwyczajach i obrzędach bożonarodzeniowych, podtrzymanie tradycji rękodzielniczej i promowanie uzdolnień plastycznych.

Termin dostarczania prac do organizatora w nieprzekraczalnym terminie do 19 grudnia 2012 r.

Ogłoszenie wyników odbędzie się 07 stycznia 2013 roku.

Zgłoszone prace przechodzą na własność organizatora. Prace lub ich fragmenty mogą być przedstawiane przez Organizatora w specjalnych publikacjach, czasopismach, Internecie, radiu i telewizji oraz w trakcie wystawy zorganizowanej na zakończenie konkursu. Nadesłane prace nie będą zwracane uczestnikom konkursu.

Każda praca powinna być opatrzona metryczką na odwrocie pracy (imię i nazwisko autora pracy, wiek (dotyczy prac wykonanych przez dzieci, placówka, telefon kontaktowy, e-mail, nazwisko opiekuna) Prosimy aby metryczki były wydrukowane.

Komisja oceniać będzie prace pod względem:
- samodzielności (dzieci)
- nawiązania do tematyki konkursu,
- plastycznym: pomysłowość, oryginalność
- wykorzystania różnorodnego materiału,
- estetyki.

Od decyzji Komisji nie przysługuje odwołanie.

Dyplomy otrzymają zwycięzcy uczestnicy konkursu, a podziękowania ich opiekunowie. Pozostałych uczestników, którzy chcą otrzymać podziękowania za udział w konkursie prosimy o nadesłanie podpisanej zaadresowanej koperty zwrotnej formatu A4 ze znaczkiem pocztowym.

Zgłoszenie do konkursu następuje poprzez nadesłanie prac konkursowych i jest równoznaczne z zapoznaniem się przez uczestnika z zasadami konkursu i ich akceptacją.
Konkurs trwa do: 2012-12-19, 00:00
wpis edytowano 2012-12-04, 10:16