Sentymentalne ozdoby bożonarodzeniowe - konkurs ogólnopolski undefined
Boże Narodzenie

Sentymentalne ozdoby bożonarodzeniowe - konkurs ogólnopolski

Przedszkole Miejskie nr 50 w Sosnowcu
zaprasza do udziału
w ogólnopolskim konkursie plastycznym
"Sentymentalne ozdoby bożonarodzeniowe"

Święta za pasem, więc nic dziwnego, że na widok ozdób choinkowych, bałwanów, Mikołajów robi się przyjemnie na sercu. Zachęcam do sentymentalnej podróży w przeszłość i wykonania niebanalnych ozdób bożonarodzeniowych – które nawiążą do ozdób wykonanych z piernika, jabłek, siana czy cukierków. Takich jakie być może pojawiały się w domu naszych babć czy też ich mam.

Organizatorem konkursu jest:
Przedszkole Miejskie nr 50 w Sosnowcu
ul. Franciszkańska 19
tel. 32 266-75-78

pomysłodawca: Beata Ambroży; Magdalena Ulewicz

Prace plastyczne powinny być wykonane w formie przestrzennej z naturalnych produktów bądź takich które je doskonale imitują. Mają to być ozdoby które, będą ukłonem w stronę pierwszych naturalnych ozdób jakie zdobiły XVI-wieczne drzewka czy stoły.

Konkurs obejmuje swoim zasięgiem teren Polski. Konkurs podzielony jest na trzy grupy uczestników.

Pierwsza z nich to dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w dwóch kategoriach wiekowych 3-4 i 5-6 latkowie.

Druga grupa to dzieci z klas I-III Szkół Podstawowych.

Trzecią grupę stanowić będą nauczyciele wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego.

Prace powinny być wykonane indywidualnie.

Celem konkursu jest przede wszystkim poszerzanie i popularyzowanie wiedzy o polskich zwyczajach i obrzędach bożonarodzeniowych, podtrzymanie tradycji rękodzielniczej i promowanie uzdolnień plastycznych.

Termin dostarczania prac do organizatora w nieprzekraczalnym terminie do 19 grudnia 2012 r.

Ogłoszenie wyników odbędzie się 07 stycznia 2013 roku.

Zgłoszone prace przechodzą na własność organizatora. Prace lub ich fragmenty mogą być przedstawiane przez Organizatora w specjalnych publikacjach, czasopismach, Internecie, radiu i telewizji oraz w trakcie wystawy zorganizowanej na zakończenie konkursu. Nadesłane prace nie będą zwracane uczestnikom konkursu.

Każda praca powinna być opatrzona metryczką na odwrocie pracy (imię i nazwisko autora pracy, wiek (dotyczy prac wykonanych przez dzieci, placówka, telefon kontaktowy, e-mail, nazwisko opiekuna) Prosimy aby metryczki były wydrukowane.

Komisja oceniać będzie prace pod względem:
- samodzielności (dzieci)
- nawiązania do tematyki konkursu,
- plastycznym: pomysłowość, oryginalność
- wykorzystania różnorodnego materiału,
- estetyki.

Od decyzji Komisji nie przysługuje odwołanie.

Dyplomy otrzymają zwycięzcy uczestnicy konkursu, a podziękowania ich opiekunowie. Pozostałych uczestników, którzy chcą otrzymać podziękowania za udział w konkursie prosimy o nadesłanie podpisanej zaadresowanej koperty zwrotnej formatu A4 ze znaczkiem pocztowym.

Zgłoszenie do konkursu następuje poprzez nadesłanie prac konkursowych i jest równoznaczne z zapoznaniem się przez uczestnika z zasadami konkursu i ich akceptacją.
27.11.2012
Beata Ambroży