Smacznie, zdrowo, kolorowo - ogólnopolski konkurs plastyczny

W dniu 31 maja na terenie Przedszkola nr 9 im. Pluszowego Misia nastąpił rozstrzygniecie ogólnopolskiego konkursu "Smacznie, zdrowo, kolorowo"
Wyboru nagrodzonych prac dokonały dzieci i Panie kucharki
W konkursie dla dzieci na ilustrację zdrowej potrawy nagrodziliśmy:
Dzieci 3-4 letnie:
I miejsce: Oliwia BANDYK lat 4,5 z Przedszkola Językowego EAD z Bielawy
opiekun: Agnieszka Kosowska
Dzieci 5-6 letnie:
I miejsce: Weronika Stawicka lat 5 z Przedszkola Bajkolandia z Konina
opiekun: Karolina Pabiszczek
Ponieważ większość prac nie może tworzyć albumu zdrowej żywności (a takie było zamierzenie organizatora) ze względu na technikę wykonania i użyty materiał plastyczny, postanowiliśmy przyznać wyróżnienia za pracowitość, wręcz dosłowne ujęcie tematu, estetykę wykonanych prac, pomysłowość w pisaniu przepisów przez N, oraz w przypadku jednego przedszkola przesłanie obszernej relacji z działań poprzedzających wykonanie pracy plastycznej.
WYRÓŻNIENIA:
1. Samorządowe Przedszkole nr 10 im. Jana Pawła II w Krakowie
2. Przedszkole "Chatka Puchatka" w Gowidlinie
3. Małe Przedszkole w Blichowie
Decyzją Pań kucharek nagrodę specjalną "Małe ogródki od kuchni" za najciekawszy przepis na zdrową potrawę otrzymuje Pani Agnieszka Ścigielska z Niepublicznego Przedszkola Happy Kids w Krakowie
Bardzo dziękujemy WSZYSTKIM za udział. Przepis można znaleźć na stronie małe ogródki Przedszkole nr 9 im. Pluszowego Misia w Tychach na Facebooku. Zapraszamy!

Konkurs trwał do: 2013-05-15, 00:00

„Smacznie, zdrowo, kolorowo”
Przedszkole nr 9 im. Pluszowego Misia w Tychach
zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym.

Głównym celem konkursu jest propagowanie zdrowego żywienia dzieci oraz poszukiwanie ciekawych rozwiązań w przygotowaniu posiłków dla dzieci.

Zadania dla nauczyciela:

1. Zapoznać dzieci ze zdrowymi produktami, np. warzywa, owoce, kasze, zioła oraz sposobami przygotowania z nich posiłku.

2. Przesłać przepis na zdrowe danie.

Zadanie dla dzieci 3-6 lat:
Wykonać pracę plastyczną przedstawiającą zdrowy posiłek.

Technika prac: dowolna (bez produktów sypkich)

Format: A-4

Ilość prac z placówki: 4

Termin nadsyłania prac: do 15 maja

Prace należy opatrzyć metryczką: Imię i nazwisko dziecka, wiek, adres przedszkola, dane nauczyciela opiekuna.

Prace należy przesłać na adres:

Przedszkole nr 9 im. Pluszowego Misia
ul. Brzozowa 41
43-100 Tychy
z dopiskiem „Smacznie, zdrowo, kolorowo”

Wszystkie prace przechodzą na własność organizatora i zostaną wykorzystane do stworzenia „Wielkiej księgi zdrowego żywienia”.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 1 czerwca 2013 r. W konkursie zostaną wyłonieni laureaci w 2 kategoriach wiekowych 3-4 latki, 5-6 latki. O przyznanych miejscach zadecydują dzieci i ich rodzice.

Panie kucharki wybiorą najciekawszy przepis na przyrządzenie zdrowego dania, który również zostanie wyróżniony atrakcyjną nagrodą.

Koordynator konkursu: Krystyna Stachoń
Tel. kontaktowy: 795 141 713

ZAPRASZAMY DO TWÓRCZEJ ZABAWY I UDZIAŁU W KONKURSIE!
Konkurs trwa do: 2013-05-15, 00:00
wpis edytowano 2013-04-08, 09:35