"Warszawa – ciekawe miejsca" Konkurs Fotograficzny dla Dzieci i ich Rodziców

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z naszego przedszkola wraz z Rodzicami do wzięcia udziału
w konkursie fotograficznym
pt. "Warszawa – ciekawe miejsca"
Organizator : Przedszkole Nr 140 w Warszawie
Koordynator: Anna Maksylewicz-Stani
Cel konkursu:
• rozwijanie zainteresowań fotografowaniem,
• zachęcanie rodzin do wspólnego spędzania wolnego czasu,
• wzbogacanie wiedzy o Warszawie, rozbudzanie zainteresowania stolicą Polski,
• kształtowanie lokalnego patriotyzmu,
• rozwijanie wyobraźni i umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi,
• rozwijanie aktywności twórczej.
Regulamin konkursu:
1. Konkurs skierowany jest do dzieci i rodziców / opiekunów z Przedszkola Nr 140 w Warszawie.
2. Format pracy A3 z wykorzystaniem zdjęcia (przedstawiającego ciekawe miejsce w Warszawie) o wymiarach 13x18 cm.
3. Zastosowanie techniki kolażu* z wykorzystaniem materiału przyrodniczego charakterystycznego dla miejsca wykonania zdjęcia.
4. Zgłaszając prace uczestnik (prawny opiekun dziecka) jednocześnie wyraża zgodę na publikowanie zdjęć na stronie internetowej oraz w materiałach związanych z konkursem.
5. Prace nie będą zwracane, fotografie przechodzą na własność przedszkola.
6. Każda praca musi być opatrzona na odwrocie następującymi informacjami:
• Imię i nazwisko oraz wiek dziecka
• Opis miejsca w którym wykonano zdjęcie
7. Komisja może przyznać nagrody rzeczowe nie określając poszczególnych miejsc laureatów. Komisja konkursowa ma również możliwość przyznania wyróżnień uczestnikom konkursu. Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy. Fundatorem nagród jest Rada Rodziców.
8. W trakcie oceniania prac komisja bierze pod uwagę: oryginalność interpretacji tematu, kompozycję i staranność wykonania prac plastycznych.
9. Prace konkursowe należy składać do 28.11.2016 r. w sekretariacie – osoba koordynująca konkursem – Anna Maksylewicz-Stani.
10. Termin i miejsce wręczenia nagród będą określone w późniejszym terminie.

*Kolaż (również z fr. collage) − technika artystyczna polegająca na formowaniu kompozycji z różnych materiałów i tworzyw (gazet, tkaniny, fotografii, drobnych przedmiotów codziennego użytku itp.). Są one naklejane na płótno lub papier i łączone z tradycyjnymi technikami plastycznymi (np. farbą olejną, farbą akrylową).
09.11.2016
Anna MS