Wiem co jem - ogólnopolski konkurs plastyczny

Regulamin ogólnopolskiego konkursu plastycznego
"Wiem co jem"

1. Organizator konkursu

Przedszkole Niepubliczne "Promyczek" w Bydgoszczy ma przyjemność zaprosić dzieci w wieku od 3 do lat 6 do wzięcia udziału w konkursie, na podstawie niniejszego Regulaminu.

2. Cel konkursu

Dzieci kiedy tylko mogą, wyrażają swoje myśli w formie rysunków, wykorzystując swoją kreatywność, oryginalność i radość odkrywania otaczającego je świata.

Celem konkursu jest:
-kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych
-promocja zdrowego odżywiania
-propagowanie zdrowego żywienia poprzez różne formy plastyczne
-rozwijanie twórczych zainteresowań, wyobraźni i fantazji

3. Zasady ogólne

Dzieci mogą wziąć udział w konkursie w następujących kategoriach wiekowych:
-Kategoria 1: między 3 - 4 lata
-Kategoria 2: między 5 - 6 lat

4. Wymogi techniczne

Format prac: format A4
Technika wykonania pracy: dowolna

5. Wymogi formalne

Prace muszą być wykonane samodzielnie przez dzieci, pod kierunkiem rodziców (opiekunów).

Osoby chcące wziąć udział w konkursie mogą zgłosić jedną pracę. Dozwolone są wyłącznie zgłoszenia indywidualne – zgłoszenia grupowe czy też szkolne nie będą rozpatrywane.

Prace przyjmowane będą od dnia 14.03.2013 r do dnia 10 kwietnia 2013r. Prace zgłoszone po tym terminie nie będą brane pod uwagę.

Dodatkowo, każda Praca musi być opisana na rewersie w następujący sposób:
-imię i nazwisko dziecka
-wiek autora pracy
-imię i nazwisko rodzica (nauczyciela)
-adres placówki wraz z telefonem kontaktowym

Prace prosimy przesyłać z dopiskiem "Wiem co jem" na adres przedszkola:

Przedszkole Niepubliczne "Promyczek"
ul. Komuny Paryskiej 9

Prace dostarczone na konkurs przechodzą na własność Organizatora.

6. Kryteria oceny prac

Prace będą oceniane pod względem:
-zgodności z tematem;
-walorów artystycznych;
-pomysłowości.

7. Jury, wyłonienie zwycięzców

Oceny prac konkursowych dokona komisja powołana przez organizatorów. Jej decyzje są ostateczne oraz nieodwołalne.

Laureaci konkursu zostaną poinformowani telefonicznie lub e-mailem, zgodnie z danymi kontaktowymi podanymi na odwrocie pracy.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 15.04.2013 r. Spośród nadesłanych prac zostanie wyróżnionych 12, najlepsze prace opublikowane zostaną w formie kalendarza.

Nagrody w postaci kalendarza z pracami laureatów konkursu, oraz pamiątkowe dyplomy zostaną wysłane pocztą na adres placówki. Lista laureatów będzie opublikowana na stronie internetowej Organizatora konkursu.
13.03.2013
Agnieszka Cholewińska