"Zdrowo i kolorowo"

na plakat
"Zdrowo i kolorowo"
1. Postanowienia ogólne:
Przedmiotem konkursu plastycznego jest wykonanie plakatu na temat zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym;
2. Organizator konkursu:
Miejskie Przedszkole Nr 13
ul. F. Kotuchy 42
41 - 946 Piekary Śląskie
3. Cele konkursu:
- zachęcenie do kształtowania właściwych nawyków i umiejętności prozdrowotnych;
- wzrost poziomu świadomości społecznej, dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie;
- rozwijanie zdolności manualnych i poszerzanie doświadczeń plastycznych dzieci;
- rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej dzieci;
4. Temat konkursu:
"Zdrowo i kolorowo" - prozdrowotny konkurs plastyczny na plakat zachęcający dzieci do zdrowego stylu życia, poprzez zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną.
5. Forma konkursu:
6. Technika pracy plastycznej:
Plakat wykonany może być w dowolnej technice plastycznej (rysunek, malarstwo, collage, techniki mieszane), format pracy A3 lub A2
7. .Zasięg i warunki uczestnictwa w konkursie:
- konkurs skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym (3 – 6 lat) z przedszkoli z terenu Piekar Śląskich;
- autorem pracy może być jedno lub dwoje dzieci;
- do konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie plakaty autorstwa uczestnika/uczestników nienaruszające praw autorskich osób trzecich, nigdzie poprzednio niepublikowane.
- każda placówka może dostarczyć maksymalnie 3 prace konkursowe wykonane dowolną techniką plastyczną w formacie A3 lub A2, ukazujące zdrowy styl życia;
- prace należy opisać według wzoru:
 imię i nazwisko dziecka/dzieci (autora/autorów pracy)
 wiek dziecka/dzieci (autora/autorów pracy)
 imię i nazwisko opiekuna (nauczyciela)
 adres i dane kontaktowe placówki
- prace należy dostarczyć do organizatora konkursu – Miejskie Przedszkole nr 13
w Piekarach Śl. ul. F. Kotuchy 42 wraz z załącznikiem nr 1 (zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestnika).
8. Przebieg konkursu:
- konkurs zorganizowany będzie w okresie od 1 marca do 31 marca 2019r.
- każda placówka do 1 marca 2017r. otrzyma regulamin oraz informację na temat organizowanego konkursu. Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdą się również na stronie internetowej naszej placówki.
- termin dostarczania prac: do 1 kwietnia 2019r.
- rozstrzygnięcie i wręczenie nagród zwycięzcom nastąpi 10 kwietnia 2019r.
- prace pokonkursowe przechodzą na własność przedszkola i zostaną wystawione w holu przedszkola, a lista laureatów opublikowana na stronie internetowej przedszkola;
- zwycięzcy zostaną powiadomieni o wynikach konkursu oraz o terminie wręczenia nagród telefonicznie lub mailowo;
9. Ocena prac i nagrody przyznane uczestnikom konkursu:
- uczestnicy konkursu zostaną podzieleni na dwie grupy wiekowe:
I grupa: 3-4 latki
II grupa: 5-6 latki
- w każdej grupie wiekowej zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia. Oceną prac zajmie się specjalnie powołana komisja konkursowa biorąca pod uwagę:
 oryginalność pomysłów;
 estetykę i samodzielność wykonania prac;
 wartość artystyczną;
 zgodność tematu pracy z tematem przewodnim
- organizator przewiduje również dyplom za udział w konkursie dla każdej placówki oraz dla każdego uczestnika;
10. Organizator zastrzega sobie prawo do odstępstw od regulaminu w przypadkach
od niego niezależnych
• udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu
• administrowanie danych osobowych uczestników konkursu przez organizatora odbywać się będzie wyłącznie w celach związanych z konkursem. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do publikowania danych osobowych uczestników biorących udział w konkursie zawartych w oświadczeniu.
Koordynatorzy konkursu: mgr Justyna Jęczek, mgr Marcie Kowalskiej – Gnacy
Telefon kontaktowy: 32 2899488
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Załącznik nr 1 do konkursu "Zdrowo i kolorowo"
Oświadczenie opiekunów prawnych/ rodziców

Jako opiekun prawny/rodzic małoletniego
………………………………………………………………………………..
(imię i nazwisko małoletniego)

wyrażam zgodę, na:
1. udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym na plakat "Zdrowo i kolorowo" organizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 13 w Piekarach Śl.
2. podawanie do wiadomości publicznej imienia i nazwiska, wieku autora pracy w związku z udziałem w konkursie, a także we wszelkich ogłoszeniach, zapowiedziach i informacjach o tym konkursie i jego wynikach.
3. przetwarzanie przez organizatora konkursu danych osobowych umieszczonych w zgłoszeniu, w zakresie prowadzenia i realizacji konkursu. Jednocześnie oświadczam, że jestem świadomy(a) dobrowolności podania danych oraz, że zostałem poinformowany o prawie wglądu do podanych danych oraz możliwości ich poprawienia.

Oświadczam, że:
1. zapoznałem(am) sie z regulaminem konkursu.
2. zapoznałe(am) sie z klauzulą informacyjną.

…………………………………………………………………………………………..
(data i czytelny podpis opiekuna prawnego/rodzica autora pracy)

Klauzula informacyjna

Zgodnie z art. 13 ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, że:
1. Administratorem danych osobowych Pana/Pani dziecka jest Miejskie Przedszkole nr 13 ul. Kotuchy 42 41 – 946 Piekary Śl.
2. Administrator wyznaczył inspektora ochrony danych,
3. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą w celu organizacji i przeprowadzenia konkursu, a także w celach promocyjnych przedszkola;
4. Dane osobowe Pana/Pani dziecka mogą być przekazywane do osób trzecich w celu przeprowadzenia postępowania konkursowego oraz przyznania nagrody.
5. Przechowywanie danych osobowych uczestników konkursu będą przez okres niezbędny do realizacji wyżej określonych celów.
6. Na zasadach określonych przepisami RODO ma Pan/Pani prawo żądania dostępu do danych osobowych Państwa dziecka, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania oraz usunięcia.
7. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych będzie skutkować brakiem możliwości uczestnictwa w konkursie.

Nauczyciel MP13