Materiały

  • Metody: podająca, zadaniowa Formy : zbiorowa, grupowa, indywidualna Cele główne: • Przygotowanie dzieci do podjęcia nauki w szkole pod kątem wiedzy i umiejętności z zakresu edukacji umysłowej i społecznej, • Stwarzanie sytuacji dydaktycznych sprzyjających aktywizowaniu myślenia i doskonalenia sprawności umysłowych, • Utrwalenie umiejętności

    2016-01-31, 20:17 Ewa Wójcik
  • KONSPEKT zajęcia otwartego dla rodziców Data: 09.12.2015 r Grupa: 5 latki „Jaskółki” Prowadząca : Beata Kwiecień Temat: „Moje ciało”. Podstawa programowa: Wychowanie zdrowotne i kształtowanie sprawności fizycznej dzieci (5). Rodzaj aktywności : Aktywność ruchowa i zdrowotna. Zakres treści edukacyjnych: Nasz rozwój fizyczny. Cel

    2016-01-17, 12:48 Karolina Wydmuch
  • Temat : „Tulipany na balu” 1. Cele ogólne : • Dotarcie do małego czytelnika, • Rozbudzanie i skuteczne podtrzymywanie zainteresowań, • Poznawanie uniwersalnych wartości przez pryzmat doświadczeń bohaterów baśni, • Doskonalenie pamięci , zdolności kojarzenia , • Praktyczne wykorzystanie wiedzy i doświadczeń 2. Cele

    2015-11-30, 09:33 Ania Talewska
  • Scenariusz zajęć „Lola w magicznym królestwie figur” 1. Cele ogólne :  Utrwalenie nazw konkretnych figur geometrycznych  doskonalenie umiejętności klasyfikowania wg określonej cechy  rozwijanie sprawności manualnych  rozwijanie wyobraźni i pomysłowości  doskonalenie koordynacji wzrokowo- ruchowej  rozwijanie kreatywności  kształcenie

    2015-11-30, 09:30 Ania Talewska
  • Grupa wiekowa: 3-latki Cele operacyjne: - rozpoznaje niektóre warzywa i owoce, - nazywa niektóre warzywa i owoce, - wie jakie znaczenie mają warzywa i owoce dla zdrowia. Metody: - czynna - zadań stawianych dziecku, - słowna- objaśnienia, metody żywego słowa, - oglądowa – obserwacji i pokazu. Formy: indywidualna, zbiorowa, grupowa. Środki dydaktyczne:

    2015-11-28, 13:55 Justyna Diakun
  • Dzieci na drodze Tam wzdłuż drogi lśnią odblaski idą dzieci z pierwszej klasy! Pan kierowca puszcza gaz: “Już z daleka widzę was!” Bardzo proszę- przechodzimy, bo bezpiecznie się czujemy. Pani nauczyła już - bez odblasków- ani rusz! Gdy zapada zmrok, gdy mgliście, odblask załóż uroczyście. Jeśli życie chronić chcesz- noś odblaski,

    2015-11-15, 21:54 Janina Halagarda
  • Głoski i słowa Głoski to są małe głosy, które słyszysz w dzień i w nocy. To śpiew ptaków, deszczu szum, szelest liści, żabek “kum”. Cicho, głośno, szeptem, śpiewem, prośbą, śmiechem, płaczem, gniewem… Płyną głosy z różnych stron. Wsłuchaj się w tych dźwięków ton. Nastaw uszko - słyszysz głos, tyle głosek

    2015-11-15, 21:50 Janina Halagarda
  • PRZEBIEG Wprowadzenie nastroju świątecznego – melodia na wejście dzieci „Wśród nocnej ciszy”. Dziecko 1 Jak co roku o tej porze, święta do nas się zbliżają Z tej okazji przedszkolaki przedstawienie dla Was mają Witajcie kochani rodzice, pięknie się kłaniamy Na jasełka zapraszamy Dziecko 2 Świeci gwiazdka jedna, druga i na inne gwiazdki

    2015-11-13, 12:36 Sylwia Duśko
  • Autumn leaves Autumn leaves are changing colours, changing colours, changing colours. Autumn leaves are changing colours all over town. x2 Autumn leaves are falling down, falling down falling down. Autumn leaves are falling down down to the ground. x2 Take a rake and rake them up, rake them up, rake them up. Take a rake and rake them up on the ground. x2 Make a pile and

    2015-10-31, 21:30 Maria Mydlarz
  • Jabłoneczka mała w sadzie sobie stała czerwone jabłuszka dzieciom rozdawała. Jedno dla Oliwii, drugie dla Wiktorka, trzecie dla Gabrysi. czwarte... hop do worka! Dzieci jabłka lubią, ze smakiem zjadają bo wiedzą, że w owocach witaminki mieszkają. Beata Goodoń

    2015-10-11, 20:23 BEATA GODOŃ
Wyświetl