Materiały: Scenariusze zajęć

  • Edukację regionalną można rozpocząć już w grupie 3-5 latków. Dzieci w tym wieku są już w stanie przyswoić sobie pewne treści związane z najbliższym regionem. Oczywiście należy wychodzić od rzeczy bliskich dzieciom. a ojczyzną malucha jest przecież dom, przedszkole, podwórko, sąsiadujące z nim ulice.Ukazanie dzieciom tego, co w ich rodzinnej miejscowości

    2015-04-04, 19:55 Marta Donica
  • Temat zajęć: „Zabawy z trójkątami” Cel ogólny: - Utrwalenie wiedzy o zbiorach Cele szczegółowe: dziecko - klasyfikuje przedmioty z uwzględnieniem części wspólnej zbiorów - nazywa przedstawione figury - posługuje się nazwami tygodnia - posługuje się liczebnikami porządkowymi w zakresie 7 - posługuje się znakiem graficznym

    2015-03-23, 13:06 Monika Lewandowska
  • POŻEGNANIE ZIMY-POWITANIE WIOSNY Opracowała: L. Brzezik Postacie: Dzieci recytujące Kilka osób- ubranych w czapki, szaliki i codzienne ubranka. Cztery osoby ubrane tak jak dzieci recytujące. Wspólnie trzymają Marzannę. Dziewczynka przebrana za Zimę. Dziewczynka przebrana za Wiosnę. Jedna osoba przebrana za słonko. Dwie osoby przebrane za jaskółki.

    2015-03-14, 18:10 L Brzezik
  • Scenariusz zajęć otwartych dla rodziców w grupie 5latków w Artystycznym Przedszkolu Olka Klepacza Prowadzący: Angelika Izydorek-Kabzińska, Katarzyna Tyc Termin zajęć: 29 styczeń 2015 Czas trwania: ok. 50min Temat zajęć: Pomagamy ptakom przetrwać zimę. Cel główny: Kształtowanie opiekuńczej postawy dzieci wobec ptaków. Rozpoznawanie i nazywanie

    2015-02-13, 11:52 Angelika Izydorek-Kabzińska
  • Scenariusz Data: 10.10.2014 Temat: Skarby jesieni Czas: 20 min. Cele: 1. Komponuje obrazki z wykorzystaniem materiałów przyrodniczych 2. Uczestniczy w zabawach ruchowych. Reaguje na zmianę dynamiki, tempa i wysokości dźwięków 3. Potrafi wymienić skarby jesieni 4. Obdarza nauczyciela uwagą Metody: 1. Pogadanka, 2. Podająca, 3. Aktywnego działania, Formy: 1. Grupowa, 2. Indywidualna Obszary

    2015-01-29, 22:08 Katarzyna Kapera
  • Obszar podstawy programowej: 14.Kształtowanie gotowości do nauki czytania i pisania. 3)dysponuje sprawnością rąk oraz koordynacją wzrokowo-ruchową potrzebną do rysowania, wycinania i nauki pisania; Cel główny: Dziecko zna rodzaje pieczywa, ich kształt i barwę i wykorzystuje ją do wykonania pracy plastycznej. Cele operacyjne: - dziecko zna rodzaje pieczywa

    2015-01-29, 18:32 Justyna Diakun
  • Obszar podstawy programowej: XI Wychowanie przez sztukę – różne formy plastyczne. 3) wykazuje zainteresowanie malarstwem, rzeźbą i architekturą (także architekturą zieleni i architekturą wnętrz). Temat: Malowanie farbami – młyny i wiatraki. Cel główny: Doskonalenie wyobraźni, fantazji oraz ekspresji artystycznej. Cele operacyjne: - dziecko

    2015-01-29, 18:11 Justyna Diakun
  • Temat zajęcia : Lubimy wyścigi Grupa: 5-latki Cel główny: doskonalenie szybkości , zwinności i spostrzegawczości , rozwijanie sprawności ruchowej Cele szczegółowe:

    2015-01-22, 13:51 Ewa Wójcik
  • CELE: - Zwiększenie ruchomości kręgosłupa w odcinku piersiowym - Rozciąganie mięśni klatki piersiowej - Ćwiczenia przeciw płaskostopiu POMOCE: - laski gimnastyczne - drabinki PRZEBIEG ZAJĘĆ: I.Część wstępna: 1. Zab. ożywiająca „Berek – małe plecy” – bieg w rozsypce po sali, wyznaczone dziecko (Berek) stara się złapać uciekających.

    2015-01-18, 18:06 Beata Kłopacz
Wyświetl