Materiały

  • SCENARIUSZ ZAJĘĆ TEMAT ZAJĘCIA: „Historia małego nasionka.” GRUPA: 3 latki CEL GŁÓWNY: - rozwijanie doświadczeń przyrodniczych dotyczących etapu wzrostu roślin CELE OPERACYJNE: - uważnie słucha opowiadania ilustrowanego obrazkami przez nauczycielkę - odpowiada na pytania nauczycielki - wie, jakie są etapy wzrostu roślin i czego potrzebują

    2018-10-28, 20:19 MONIKA PROŚNIAK
  • Przebieg zajęć: 1. Wysłuchanie zagadki: Sosnowy, dębowy, stary lub młody, rosną w nim grzyby, rosną jagody. ... (las) Globalne czytanie wyrazu „Las” 2. Wyprawa do lasu - zabawa ruchowa z elementami metody W.Sherborne N: Wyruszymy dziś na wyprawę do lasu. Po drodze możemy napotkać różne przeszkody, dlatego dobierzcie się parami. Idziemy! Uwaga! Zwalone

    2018-05-08, 16:57 Kamila Marciniak
  • Przebieg zajęć: 1. Zabawa ze śpiewem na powitanie ,,W kole” W kole wszyscy tu siedzimy, każdy czyjaś rękę trzyma I dzień dobry już mówimy, Tak zabawa się zaczyna” 2. Powitanie uczestników spotkania: Nauczyciel mówi do dzieci i rodziców: „Witam wszystkich, którzy lubią zimę.” „Witam wszystkich, którzy

    2018-05-08, 16:55 Kamila Marciniak
  • Grupa: 5-latki Temat: „W świecie dinozaurów”. Cele: - obserwowanie własnego dziecka podczas zajęć, - rozwijanie świadomości oraz dyskryminacji dotykowej, - doskonalenie uwagi, umiejętności wzrokowo- motorycznych oraz dyskryminacji wzrokowo-przestrzennej, - doskonalenie motoryki małej, - rozwijanie ciekawości i wyobraźni, Metody: - metoda integracji

    2018-02-26, 20:48 Urszula Kura
  • plan rozwoju zawodowego na nauczyciela mianowanego

    2018-02-14, 18:35 marlena barszczewska
  • Jesien na działce

    2018-02-14, 18:32 marlena barszczewska
  • Zadania przedszkola (streszczenie) 1. Wspieranie wielokierunkowej aktywności dziecka poprzez organizację warunków sprzyjających nabywaniu doświadczeń 2. Tworzenie warunków umożliwiających dzieciom swobodny rozwój, zabawę i odpoczynek w poczuciu bezpieczeństwa 3. Wspieranie aktywności dziecka podnoszącej poziom integracji sensorycznej i umiejętności

    2018-01-28, 13:41 Sonia Malecha
  • Cele ogólne: -Rozwijanie umiejętności słuchania ze zrozumieniem; -Rozwijanie mowy i myślenia; -Poznanie domów niektórych zwierząt; -Rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej. Cele szczegółowe: Dziecko: -Nazywa i rozpoznaje wybrane zwierzęta leśne oraz nazywa i rozpoznaje wybrane zwierzęta hodowlane na ilustracjach; -Posługuje się pojęciami

    2018-01-28, 13:37 Sonia Malecha
  • Temat: Jarzynowe zagadki. Cel główny: • Zapoznanie z nazwami, wyglądem, smakiem i zapachem wybranych warzyw Cele szczegółowe: dziecko: • potrafi bawić się wspólnie z rówieśnikami podczas zabaw ruchowych • liczy w zakresie 3 • wykonuje polecenie według instrukcji słownej nauczyciela Metody pracy : • pokaz • obserwacja • samodzielnych

    2018-01-28, 13:34 Sonia Malecha
  • SCENARIUSZ Prowadząca : Gabriela Kopczyńska Temat: Poznajemy kreta Grupa wiekowa: 4 latki Cel główny: - poznaje kreta, - rozumie pojęcia: do góry, w dół, na bok, w przód, w tył Cele szczegółowe : - uczestniczy z zabawie słowno- ruchowej - uważnie słucha wiersza i odpowiada na pytania, - wie jak wygląda kret i gdzie mieszka, -

    2018-01-25, 17:39 Gabriela Kopczyńska
Wyświetl