Publikacje nauczycieli

• Owoce są źródłem wielu witamin, dlatego też w naszym przedszkolu zachęcamy dzieci do ich spożywania. Najlepszym sposobem na przekonanie przedszkolaków do spożywania owoców są działania praktyczne, dlatego też maluchy z grupy 5 zrobiły pyszne owocowe szaszłyki. Była to również okazja do porównywania wyglądu i smaku wybranych owoców,

2019-03-25, 14:22 Aleksandra Goch
  • 20 marca w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia malowania ceramiki. Dzieci pod okiem pań z Samorządowego Przedszkola w Wyszkowie wykonały piękne kubeczki, które będą świetnym prezentem dla bliskich. Dziękujemy Pani Iwonce i Pani Uli za poświęcony nam czas.

2019-03-25, 13:55 IWONA BRZEZIK
  • W tym dniu wszystkie dzieci z najstarszej grupy dowiedziały się gdzie znajduje się Francja , poznały podstawowe symbole tego kraju oraz podstawowe zwroty w języku francuskim. Nauczyliśmy się piosenki w j. francuskim „Frere Jacques” oraz dowiedzieliśmy się, że… kaczuszki to taniec francuski! Poznaliśmy wiele ciekawostek np. na temat życia codziennego

2019-03-25, 13:34 Ewa Przybyłowicz
  • Szybkimi krokami zbliża się okres Wielkanocy. To czas bardzo pracowity- dla dzieci także. Nie ma na co czekać- przedszkolaki przygotowują wielkanocną palmę. Ile tu tych kwiatów? Czy to wszystko wykonały przedszkolaki. Otóż nie wszystko, ponieważ pomagały mamy. Teraz trzeba już tylko skomponować palmę- żeby tylko zdążyć na Niedzielę Palmową!

2019-03-25, 13:28 Renata Irytowska Nowak
  • 4 lutego Puchatki uczestniczyły w kolejnej lekcji bibliotecznej. Poznały utwór "W aeroplanie" J. Tuwima. Dzieci odgadywały obrazki z serii "O czym on opowiada". Odbyły się również zawody papierowych samolotów, które nieco wcześniej przedszkolaki samodzielnie ozdobiły.

2019-03-25, 12:31 Renata Dubiel
  • W ramach obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa dzieci założyły dwie różne skarpetki. Zakładając kolorową skarpetkę zwracamy uwagę na siebie, ale tym samym uwrażliwiamy innych na problemy ludzi z Zespołem Downa. Pokazujemy, że różni nas tak niewiele, jeden dodatkowy chromosom!

2019-03-25, 12:04 Karolina Trybuś
  • W piątek 22 marca uczestniczyliśmy w wiosennym, szóstym Rajdzie Miejskim Przedszkolaków. Rajd zorganizowali przewodnicy sudeccy wraz z Izbą Pamiątek Regionalnych oraz Urzędem Miejskim w Ząbkowicach Śląskich. Dzieci spotkały się w parku przy fontannie, gdzie powitał wszystkich pan Burmistrz, następnie przedszkolaki prowadzone przez przewodników, ruszyły

2019-03-25, 12:03 Bożena Stelmach
  • W czwartek 21 marca br. razem z naszymi koleżankami i kolegami ze Szkoły Podstawowej w Rudzach wyruszyliśmy w pochodzie z Marzanną przez wioskę, śpiewając wesołe wiosenne piosenki. Po powrocie do przedszkola bawiliśmy się wesoło pokonując tory przeszkód przygotowane przez Panią Martę, a także zrobiliśmy wspólnie wiosenne plakaty, którymi udekorujemy

2019-03-25, 11:53 Małgorzata Biernat
  • ,,W małej chacie, od ludzkich osiedli z dala, mieszkała rodzina drwala z czterech osób złożona. Był więc drwal, jego żona i- jak to się w bajkach kleci- było także dwoje dzieci..." Jan Brzechwa Dnia 7 marca br. odbyło się spotkanie integracyjne przedszkolaków z uczniami Szkoły Podstawowej RSKO w Rudzach.

2019-03-25, 11:33 Małgorzata Biernat
Wyświetl