Publikacje nauczycieli

• 20 września odbyły się pierwsze warsztaty z Robotyki czyli uczenie dzieci kodowania poprzez zabawy i ćwiczenia z wykorzystaniem między innymi klocków lego. W warsztatach wzięły udział najstarsze grupy przedszkolne oraz zaproszeni rodzice. Wszystkim dzieciom zajęcia bardzo się spodobały.

2019-09-22, 14:07 Agata Jochymek
  • Za nami pierwsze dni w przedszkolu.Dzieci poznały swoje panie, koleżanki i kolegów ze swoich grup.W tym roku mamy trzy grupy : "Słoneczka"- czyli nasze najmłodsze dzieciaczki, "Biedronki" - średniaki oraz "Motylki"- najstarsze przedszkolaki. A oto kilka zdjęć z pierwszych dni w przedszkolu.

2019-09-22, 14:01 Agata Jochymek
  • 17 września w naszej grupie obchodziliśmy Dzień kropki, który międzynarodowo obchodzony jest 15 września. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy

2019-09-22, 13:40 Ewelina Dudek
  • W drugim tygodniu września niespodziewanie odwiedzili nas Panowie kominiarze, którzy przyszli zrobić przegląd w naszym przedszkolu. Dzieciom zaprezentowali się w strojach kominiarskich: w pięknym cylindrze, czarnym mundurze z błyszczącymi guzikami oraz z tajemniczymi przyrządami. Podczas spotkania Pan kominiarz opowiedział o swojej trudnej i niebezpiecznej pracy

2019-09-22, 13:33 Ewelina Dudek
  • Czesław Janczarski "Piękne zwyczaje" Słonko ma bardzo piękne zwyczaje: mówi "dzień dobry", gdy rano wstaje. A drzewa, lśniące rosą nad ranem, szumią "dzień dobry, słonko kochane". Gdy słonko chmura zasłoni siwa, mówi: "przepraszam", potem odpływa. Gdy ciepłym deszczem sypnie dokoła, "dziękuję"

2019-09-22, 13:23 Ewelina Dudek
  • Biedronki podczas zajęć w Mediatece Zagłębiowskiej poznawały historię miasta oraz najbardziej znane obiekty sosnowieckiej architektury. Z ciekawością słuchały co oznacza symbolika w herbie Sosnowca.

2019-09-22, 12:53 Ewa Biłan
  • W piątek, 20.09.2019 roku w nowym roku przedszkolnym nasze przedszkole odwiedził Artystyczny Kogel Mogel z koncertem muzycznym: „Urodziny Stanisława”. Koncert był poświęcony życiu i twórczości Stanisława Moniuszki. Podczas koncertu przedszkolaki odśpiewały jubilatowi „Sto lat” przy torcie. Impreza urodzinowa była wyśmienita!

2019-09-22, 09:13 Kadra Pedagogiczna
  • We wtorek, 17.09.2019 roku do naszego przedszkola przybyli policjanci z Komisariatu Policji w Puszczykowie młodszy aspirant: Patrycja Żurek i Michał Wesołowski. Na spotkaniu policjanci w rozmowie z dziećmi poruszyli następujące zagadnienia: bezpieczeństwo na drodze, bezpieczeństwo zabaw na powietrzu, numery alarmowe. Uwieńczeniem spotkania z policjantami była

2019-09-22, 09:10 Kadra Pedagogiczna
  • „Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka" Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć

2019-09-22, 09:01 Kadra Pedagogiczna
  • W piątek, 20 września dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w corocznej akcji "Sprzątania Świata". Dzieci porządkowały teren placu przedszkolnego oraz miejsca w pobliżu przedszkola.

2019-09-22, 08:33 Przedszkole Miejskie nr 28
Wyświetl