Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę. undefined

Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę.

Jak co roku dzieci z naszego przedszkola organizują dla zwierząt Wigilię, do której solidnie przygotowują się. W miniony czwartek Średniaki i Straszaki wyruszyły do lasu w Kiełkach, gdzie przygotowały dla tamtejszych zwierząt prawdziwą ucztę. Każde dziecko wyłożyło do paśnika swój "prezent" w postaci ziaren, siana, marchewek, orzechów, słoninki, buraków i wielu innych przysmaków dla zwierząt. Za radą pana leśniczego S. Różańskiego taty Ignasia, który był naszym przewodnikiem przekazaliśmy panu leśniczemu z Kiełk sporą część pokarmu dla zwierząt do wyłożenia w późniejszym terminie. Dzieci wysłuchały też z dużym zainteresowaniem opowieści o zwierzętach i potrzebie dokarmiania ich w tak trudnym dla nich czasie, czyli okresie zimy. Następnie udaliśmy się do Rezerwatu Przyrody w pobliskim Dziektarzewie. Przedszkolacy dowiedzieli się przy okazji w jaki sposób należy zachowywać się w takim miejscu. Mogliśmy tam podziwiać uroki lasu położonego nad rzeką Wkrą.
Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu wrażeń a także zachęciła wszystkich do dbania o zwierzęta w czasie zimy.
18.12.2013
Aneta Strzeszewska