Andrzejki w Przedszkolu Publicznym w Kowali. undefined

Andrzejki w Przedszkolu Publicznym w Kowali.

30.11 to dzień szczególny, dzień zabaw i wróżb andrzejkowych. Tego dnia wszystkie przedszkolaki wspólnie ze swoimi nauczycielkami już od samego rana przygotowywały prace plastyczną Czarownica. Zaraz po śniadaniu wszystkie grupy spotkały się, aby wspólnie bawić się w dzień andrzejkowy. Zabawę rozpoczęła prezentacja wykonanych Czarownic. Wszystkie były straszne i ogromne, ale dzieci nie przerażały. Każda grupa uważała swoją czarownicę za najpiękniejszą.

Następnie rozpoczęły się wróżby andrzejkowe: wróżba z cukierków, z butów, wróżba – kim będę?. Między wróżbami dzieci tańczyły przy muzyce, śpiewały i tworzyły korowody. A potem było wosku lanie- co ma się stać, niech się stanie. Tę wróżbę nauczycielki wykonały z dziećmi w swoich salach. Każde dziecko mogło odczytać swoja przyszłość. Nie zabrakło również słodkich upominków i innych czarodziejskich zabaw.
20.12.2012
Luiza Jelonek