" Bezpieczeństwo" undefined

" Bezpieczeństwo"

Miło nam poinformować iż jesteśmy kolejną placówką oświatową w gminie Trzebinia którą odwiedził pan Przemysław Rejdych z prelekcją na temat różnych niebezpieczeństw i zagrożeń w życiu codziennym. Nasze przedszkolaki dowiedziały się , że nie należy wpuszczać nieznanych ludzi do domu, nie należy podawać swojego adresu zamieszkania innym osobom. Żywiołowo reagowały na informacje o nieprzyjmowaniu słodyczy czy drobnych upominków od nieznajomych i o tym że nie wolno wsiąść do samochodu czy innego pojazdu jeśli nie znamy osoby która zaprasza na przejażdżkę. Bohaterem spotkania z panem Rejdychem był 6-latek Bartuś Mendela , który nie tylko wspaniale odgrywał z panem Przemysławem różne scenki i sytuacje niebezpieczne dla dzieci. Bartuś wiedział jak na takie sytuacje czy zdarzenia reagować. Pan Rejdych rozmawiał także z dziećmi o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego o bezpieczeństwie poruszania się po ulicy. Dzieci otrzymały super kolorowe odblaski w różnych wzorach i kolorach oraz kolorowanki edukacyjne które zostaną wykorzystane w trakcie zajęć. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, przyjaznej i radosnej atmosferze. Tak przekazane informacje i przestrogi będą lepiej zapamiętane przez przedszkolaków.

tekst; B.Banicka

12.11.2013