,, Bezpiecznie z prądem" –  spotkanie z Krzysiem elektrykiem w MP2 undefined

,, Bezpiecznie z prądem" – spotkanie z Krzysiem elektrykiem w MP2

Prąd elektryczny jest bardzo potrzebny i ułatwia nam życie. Należy jednak pamiętać, że może być bardzo niebezpieczny. Szczególnie ważną sprawą jest dotarcie z tą problematyką do najmłodszych.

Aby wypadków związanych z energią elektryczną było jak najmniej, w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z bohaterem programu edukacyjnego ,,Bezpiecznie z prądem" – Krzysiem elektrykiem. Opowiadał on, w jaki sposób wytwarzany jest ekologiczny prąd, przyjazny dla środowiska , nie zanieczyszczający powietrza.
Przedszkolaki dowiedziały się, że do jego produkcji wykorzystuje się siłę wiatru, wody i energię słońca. Krzyś przypomniał dzieciom, że nie wolno korzystać z urządzeń elektrycznych bez nadzoru dorosłych oraz jak uniknąć niebezpieczeństw związanych z prądem. Przedszkolaki doskonale wiedziały, że numer pod który należy dzwonić w razie niebezpieczeństwa to 112.
Spotkanie zakończyło się optymistycznym akcentem muzycznym – piosenką ekologiczną.
14.04.2014
Danuta Fijałkowska