,,Bursztynowe czary" undefined

,,Bursztynowe czary"

Dużo się dzieje w naszym przedszkolu. Na ostatnich zajęciach dzieci dowiedziały się kilku ciekawostek o bursztynie, m. in. co to jest bursztyn, jak powstał, skąd się wziął w morzu, mogły też zobaczyć piękne rzeczy z niego wykonane. Uczestniczyły również w bardzo ciekawym doświadczeniu, obserwując co się dzieje z bursztynem kiedy się go potrze o ubranie i zbliży do kawałków papieru. To co dzieci zobaczyły było jak bursztynowe czary- bursztyn przyciągnął do siebie kawałki papieru. Każdy kto chciał mógł to sprawdzić osobiście powtarzając doświadczenie. Dowiadywaliśmy się również, co to jest żywica, sprawdzaliśmy jak pachnie oraz jak smakuje morska woda. Patrząc na dzieci można było zauważyć, że podjęte działania wzbudziły w nich duże zainteresowanie oraz sprawiły im dużo frajdy.
11.09.2019
Mariola Ogrodnik