"JABŁUSZKA" NA WYCIECZCE W OSIKOWEJ DOLINIE undefined

"JABŁUSZKA" NA WYCIECZCE W OSIKOWEJ DOLINIE

19.V.2017r "Jabłuszka" z wielką ochotą wyruszyły na wycieczkę do Osikowej Doliny w Koziegłowach.
Już od samego rana wyczuwało się niecodzienny nastrój. Dzieci punktualnie przyszły do przedszkola, nie mogły doczekać się, kiedy wsiądą do autobusu i ruszą w drogę. Już sama jazda autobusem była wielką frajdą dla dzieci.
To już druga wycieczka naszych 4- latków.
W ubiegłym roku szkolnym przedszkolaki odwiedziły Manufakturę Słodyczy w Żarkach Miasto.

Wycieczka do Osikowej Doliny miała charakter warsztatowy, a czekające na dzieci zadania były dostosowane stopniem trudności do ich możliwości. "Jabłuszka" podczas wycieczki miały okazje poznać rękodzieło ludowe oraz regionalne tradycje wyrabiania ozdób z drzewa osikowego.
W zachwyt wprawiły dzieci oglądane wyroby. Przy pomocy instruktorów i w niecodziennej atmosferze z wielkim przejęciem i zaangażowaniem tworzyły własne dekoracje i ozdoby z kolorowego drzewa osikowego. Mogły wykazać się swoją pomysłowością i fantazją twórczą.

"Jabłuszka" z wycieczki przyjechały bardzo zadowolone, wzbogacone o nowe doświadczenia i wrażenia, które na pewno pozostaną na długo w pamięci dzieci.

Magdalena Masłoń, Katarzyna Janikowska
Elżbieta Sobolewska