Konkurs plastyczny pt. "Najciekawsza kartka wielkanocna"

Przedszkole Publiczne Nr w Zakliczynie przed Świętami Wielkanocnymi zorganizowało ww. konkurs plastyczny.Tematem konkursu była kartka okolicznościowa z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Wielkanocnych w postaci kartki świątecznej. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania pięknym zwyczajem obdarowywania się kartkami świątecznymi, ze względu na to, że tradycja ta powoli zanika;
. propagowanie obchodów Świąt Wielkanocnych;
. rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie aktywności twórczej dzieci;
. rozwijanie wrażliwości estetycznej.
W konkursie wzięły udział dzieci z następujących placówek oświatowych: Przedszkola Niepublicznego pw. Św. Rodziny w Zakliczynie, Przedszkola Niepublicznego we Wróblowicach, Przedszkola Publicznego Nr 1 w Zakliczynie oraz Oddziału w Lusławicach. Uczestnicy konkursu oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych:
I kategoria 3-4 latki;
II kategoria 5-6 latki.
Jury w składzie: przewodniczący mgr Lucyna Gondek, członkowie mgr Justyna Iwaniec i Iwona Musiał wyłoniło laureatów:
w grupie wiekowej 3-4 latki:
I miejsce Bartosz Perkman - Przedszkole Publiczne Nr 1 w Zakliczynie
II miejsce Martyna Zych - Przedszkole Niepubliczne we Wróblowicach
III miejsce Zuzanna Fior - Przedszkole Publiczne Nr 1 w Zakliczynie
wyróżnienie otrzymał Bartosz Knapik - Oddział w Lusławicach
w grupie wiekowej 5-6 latki:
I miejsce Mateusz Ogonek - Przedszkole Niepubliczne pw. Św. Rodziny w Zakliczynie
II miejsce Wiktor Kornaś - Oddział Lusławice oraz Martyna Paciorek - Przedszkole Niepubliczne we Wróblowicach
III miejsce Julia Zawada - Przedszkole Publiczne Nr 1 w Zakliczynie.
Wyłonieni laureaci oraz uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Serdecznie dziękujemy dzieciom i ich wychowawcom za udział w konkursie i zachęcamy do dalszej aktywności i uczestnictwa w kolejnych konkursach organizowanych przez Przedszkole Publiczne Nr 1 w Zakliczynie i Oddział w Lusławicach.
06.04.2013
Bożena Kiełbasa