" Koty, kotki, koteczki…" undefined
Dzień Kota

" Koty, kotki, koteczki…"

Dziś Światowy Dzień Kota. Przedszkolaki są znane z miłości do zwierząt, więc w żaden sposób nie mogliśmy zapomnieć o tym święcie.
Już od rana trwały przygotowania – dzieci pod okiem p. Marioli wycinały elementy potrzebne do wykonania kota z filcu. A zaraz po śniadaniu same atrakcje – najpierw zabawa muzyczno-ruchowa " Kotki dwa", potem oglądanie pięknych fotografii kotów, słuchanie bajki
" Kot w butach" .
Z wielką radością wszyscy opowiadali o swoich kotach – i pani Mariola, i pani Monika, i dzieci. Aż w końcu nadszedł czas na wykonanie kotów - do tego celu potrzebne były filcowe wkładki do butów i wykonane z brystolu uszy, ogon, oczy, noski, pyszczki, ogony.
Dzieci z wielkim zapałem wzięły się do pracy i już po chwili byliśmy w posiadaniu całej gromadki ślicznych kotów, które ozdobiły naszą przedszkolną szatnię.
A później jeszcze pląsy przy piosenkach o kotach,
" kocie" ćwiczenia logopedyczne, wręczenie medali "Przyjaciela kotków" i oczywiście kocie kolorowanki.
I tak radośnie i wesoło upłynął nam czas.
Relacja: Mariola Wdowczyk
17.02.2016