Marzanna, wiosna, słońce undefined

Marzanna, wiosna, słońce

Dziś Pierwszy Dzień Wiosny meteorologicznej. Z tej okazji wrzucamy na naszego fb zdjęcia z piątku, ponieważ to właśnie w piątek dzieci z naszego przedszkola pożegnały zimę oraz powitały wiosnę.

Wszystkie przedszkolaki ubrały się w kolorowe, wiosenne stroje z tej okazji. Dzieci przygotowały piękną i kolorową Marzannę – symbol zimy. Następnie w kolorowym korowodzie wraz z nauczycielkami wybrały się nad pobliski potok aby wierszem:
Marzanno, Marzanno,
Ty zimowa Panno,
Do wody cię wrzucamy,
Bo Wiosnę witamy!
pożegnać zimę.

Wszyscy mają nadzieję że Pani Wiosna wkrótce zawita u nas na stałe.

Zimo – na pewno za tobą zatęsknimy ale na razie cieszymy z pięknych, słonecznych, wiosennych dni.

Maluszki także w piątek wybrały się na pierwszy spacer. Nie poszły jednak ze starszakami nad potok lecz pospacerowały koło szkoły, ciesząc się pierwszymi ciepłymi promieniami słonecznymi.
31.03.2016
Magdalena Pławecka