MP3 - Dzień Dziecka w plenerze. undefined

MP3 - Dzień Dziecka w plenerze.

Dnia 6 czerwca, już od godzin porannych, wszystkie grupy przedszkolne spotkały się na placu zabaw, by tam uczcić swoje święto. Imprezę poprowadziły panie animatorki, które przygotowały coś interesującego dla każdej grupy wiekowej. Były konkursy sprawnościowe, pląsy integracyjne, gry terenowe itp. Każdy też, otrzymał pamiątkowego balonika, który przedstawiał to, co kto sobie zażyczył. Dodatkową atrakcją i niespodzianką była wizyta strażaków z PSP w Strykowie. Strażacy zaprezentowali wyposażenie samochodu strażackiego, przybliżając w ten sposób charakter pracy strażaka. Przeprowadzili pogadankę nt.,,Jak zapobiegać pożarom". Przy okazji przypomnieli też telefony alarmowe: do straży, policji, na pogotowie oraz uniwersalnego 112.Każdy przedszkolak miał też możliwość poczuć się ,,strażakiem", przymierzając hełm i siadając za kierownicą prawdziwego wozu strażackego. Na koniec, strażacy demonstrując lanie wody z węza strażackiego, ochłodzili i orzeźwili powietrze w ten upalny, ale pełen wrażeń dzień.

Bożena Florczak
12.06.2019